Dziś jest piątek, 29 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 88 dni. Do letnich wakacji pozostało: 458 dni

Internetowe Forum Dyskusyjne                             Gimnazjalne Centrum Informacji                          Galeria zdjęć

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2004/05

Wróciliśmy z Brukseli !!!

Punktualnie o 9:04 41osobowa ekipa z naszego Gimnazjum powróciła z Brukseli, gdzie gościła na zaproszenie Eurodeputowanego Pana Profesora Bronisława Geremka. W związku z wizytą Profesora Geremka w Waszyngtonie, u Pani Madelaine Albright, przyjął nas Eurodeputowany z Wielkopolski, Profesor Jan Kułakowski, jeden z głównych negocjatorów przystąpienia Polski do struktur UE. Taki zaszczyt spotyka tylko nielicznych!

Wizyta w Parlamencie Europejskim była niesamowitym przeżyciem. Każdy z nas na długo zachowa te niezwykłe wspomnienia. Także Parlament Brukselski długo będzie pamiętał naszą wizytę, gdyż mimo, ze jest prawdziwą „Wieżą Babel”, to tak reprezentacyjnie wyglądającej grupy młodzieży gimnazjalnej jeszcze nie widział! Podziwiał nas nie tylko Poseł Kułakowski i Polacy pracujący w parlamencie, ale eurodeputowani z całej Europy!

W Stolicy Zjednoczonej Europy zobaczyliśmy także Atomium, podziwialiśmy Mini Europę, oglądaliśmy stadion Heysel, rezydencję królewską, Pałac Sprawiedliwości, Katedrę Św. Michała i Św. Guduli. Spacerowaliśmy po najpiękniejszym rynku Europy – Grande Palace, sfotografowaliśmy się przy symbolu Brukseli, jakim jest Manekin Pis, a nawet oglądaliśmy dinozaury w Instytut Rogal des Science.
Już wkrótce pełen reportaż i galeria zdjęć.

W imieniu wszystkich uczestników wycieczki, serdecznie dziękuję Pani Małgosi Paszke, dzięki której mogliśmy zobaczyć Brukselę i złożyć wizytę w Europarlamencie.
Dziękuję wszystkim jej uczestnikom za dyscyplinę i wzorową postawę, którą wszystkim zaimponowaliście!

Dariusz Stachecki, 2004-12-08 10:51:24

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd. Zagłosuj!

Naszą działalność wspierają: