Dziś jest czwartek, 28 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 87 dni. Do letnich wakacji pozostało: 459 dni

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2005/2006

Ponadregionalny Konkurs Przyrodniczy tzw. "finał finałów" rozstrzygnięty

22 kwietnia w Świebodzińskim Domu Kultury odbył się Ponadregionalny Konkurs Przyrodniczy, w którym zmierzyli się najlepsi uczestnicy tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego "Rośliny runa leśnego", organizowanego przez PTOP "Salamandra" oraz laureaci podobnego konkursu, organizowanego w województwie lubuskim przez Klub Przyrodników.
W tym etapie konkursu ponownie świetnie wystąpiły Iwona Rychły z kl. IIId i Anna Gucia z kl. IIIb potwierdzając swoją ogromną wiedzę oraz rozległe zainteresowania przyrodnicze. Iwona i Ania znalazły się w "10-ce" półfinalistów wyłonionych z 40 osób na podstawie bardzo szczegółowego testu. Uczestnicy półfinału odpowiadali na pytania dotyczące m.in. występowania roślin oraz rozpoznawali gatunki na podstawie zdjęć. Poziom wiedzy całej dziesiątki był niezwykle wysoki i wyrównany, a o miejscach zadecydowały niewielkie różnice punktowe. Pięcioro uczestników, którzy wykazali się największą wiedzą zakwalifikowało się do finału tego etapu konkursu. Ostatecznie Iwona (po emocjonującej dogrywce) zajęła IV miejsce a Ania VI miejsce. Konkurs połączony był z wycieczką, której celem był fragment lasu grądowego w Rezerwacie Przyrody "Uroczysko Grodziszcze".
Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursach przyrodniczych w szkole średniej.

Marlena Jarczewska, 2006-04-25 11:26:45

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.