Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2006/2007

Nasze zwycięskie Gimnazjum w BELWEDERZE

W środę 07 marca w Warszawie w BELWEDERZE odebraliśmy nagrody na finałowej gali SZKOŁY BEZ PRZEMOCY jako laureat ogólnopolskiego konkursu na projekty działań szkół zapobiegające przemocy. Zdobyliśmy 5000 PLN z przeznaczeniem na edukację.

Kryteriami oceny projektów przez ekspertów były: adekwatność działań do zakładanych celów; zaangażowanie społeczności szkolnej w działania; długofalowość projektu(możliwość kontynuacji działań); nowatorstwo projektu.

Ostateczna decyzja o przyznaniu nagród została podjęta przez Radę Programową Kampanii (Joanna Pilcicka, Prezes Mediów Regionalnych, Dorota Stanek, Prezes Polskapresse, Michał Dżoga, Prezes Fundacji Grupy TP, dr hab Anna Giza-Poleszczuk, socjolog, Ewa Czemierowska, psycholog ze Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki Szkolnej „Spójrz Inaczej”, prof. Janusz Czapiński, psycholog, oraz Jacek Michałowski, psycholog, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności).

Nowotomyskich, gimnazjalnych akcentów w gali rozdania nagród w BELWEDERZE było jednak więcej, niż li tylko nasz w niej udział.

Po pierwsze, zostaliśmy jako jedyna szkoła ze wszystkich obecnych w Belwederze wytypowani przez organizatorów - raczej nie przypadkiem - do udzielenia wywiadu telewizyjnej "Panoramie". I dla mnie i dla Basi Nowickiej, przewodniczącej samorządu, która w Belwederze reprezentowała wszystkich uczniów, był to pierwszy raz przed - było nie było - ogólnopolską kamerą. Zaszczyt niewątpliwy, podobnie jak i stres... Tym bardziej, że Polskie Radio nie zostało w tyle i równie sumiennie nas przepytywało.

Po drugie, podczas uroczystości wystąpił znany Wam doskonale zespół hip – hopowy WBU. Było nam miło po dwakroć, bo to u nas właśnie, jako pierwszych w Polsce, WBU dawał profilaktyczny koncert, po drugie występ WBU w Warszawie, to nie był rzecz jasna przypadek - panią koordynator SBP zachwycił DOBRY przekaz WBU o którym dowiedziała się...z naszych gimnazjalnych stron.

Basia miała okazję - razem z innymi uczniami spośród szkół laureatów - zwiedzić Belwederskie wnętrza, co było opatrzone fachowym komentarzem przewodnika.

Korzystając z chwili wolnego czasu wpadliśmy też odwiedzić Łazienki Królewskie, i chyba jako jedni z pierwszych oglądaliśmy (i fotografowaliśmy) wiewiórki, które właśnie się obudziły z zimowego snu.

Tomasz Raginia, 2007-03-15 14:59:55

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.