Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Jaką szkołę
wybrać?

Rok szkolny 2007/2008

II Pielgrzymka na Jasną Górę

12 kwietnia 2008 roku po raz drugi uczniowie III klas i absolwenci naszego Gimnazjum wyruszyli w drogę do Matki... Pielgrzymkę na Jasną Górę zorganizował ks.Rafał Kucik, p. Małgorzata Haliniak, p. Beata Nowak i p. Krystyna Konatowska.

Młodzi ludzie wyruszyli do Tej, która daje łaski potrzebne podczas zdawania egzaminów gimnazjalnych oraz pomaga w uzyskaniu dobrych owoców przyjęcia sakramentu bierzmowania. Niektórzy byli w Częstochowie po raz pierwszy i natychmiast zachwycili się pięknem i atmosferą tego miejsca.

Mimo dokuczliwego zimna i padającego deszczu zdołaliśmy zwiedzić wiele muzeów, obmyć się cudowną wodą w kościółku św. Barbary, odbyć Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, pójść na wieżę, by podziwiać cudowne widoki. Nie zabrakło oczywiście wspólnie przeżytej Eucharystii, podczas której gorliwie modliliśmy się o potrzebne każdemu łaski. Późnym popołudniem pożegnaliśmy Matkę...

Małgorzata Haliniak, 2008-04-15 20:43:41