Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Jaką szkołę
wybrać?

Rok szkolny 2007/2008

Turnus w Sarbinowie

Już po raz piąty, przez dwa tygodnie września na turnusie edukacyjno-rehabilitacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym "Jagoda" w Sarbinowie Morskim przebywała grupa uczniów naszego Gimnazjum.

To kolejny, coroczny wyjazd, podczas którego uczniowie poznawali uroki wybrzeża Bałtyku, zwiedzili Darłowo, Mielno, Chłopy i Kołobrzeg. Odbyli rejsy promem i statkiem i obejrzeli wspaniałe widoki z latarni morskiej w Gąskach. Poznawali charakterystyczną przyrodę, ukształtowanie terenu i pracę rybaków.

Oprócz zajęć lekcyjnych, uczniowie korzystali też z zajęć hipoterapii, wodolecznictwa i gimnastyki korekcyjnej, spacerowali i wypoczywali. Wieczory zaś urozmaicone były dyskotekami,a nawet grilem z pieczonym prosięciem i pokazem sztuki "czarnoksięskiej", o organizację których zadbali gospodarze ośrodka. Środki finansowe na pobyt na turnusie edukacyjno - rehabilitacyjnym przyznało PCPR w Nowym Tomyślu.

Emilia Wałęsa, 2007-10-02 09:03:50