Dziś jest wtorek, 23 lipca 2019 . Od początku roku upłynęło: 203 dni.

Hasło dla Ciebie: "Dla komputera nie ma rzeczy niemożliwych z wyjątkiem tych, których od niego wymagamy."

Nasze Gimnazjum laureatem konkursu INNOWACYJNA SZKOŁA.

Z prawdziwą przyjemnością informuję, że Nasze Gimnazjum zostało laureatem I edycji ogólnopolskiego Konkursu Innowacyjna Szkoła. Konkurs polegal na zaprezentowaniu osiągnięć w zakresie stosowania i wykorzystania Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych w pracy szkoły.
Nasze gimnazjum znalazlo sie w gronie 12 nominowanych szkół do tytułu Innowacyjna Szkoła. Finał konkursu odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej, Katarzyny Hall pojadą dyrektor Andrzej Wałęsa i wicedyrektor Dariusz Stachecki.

Podstawą uzyskania tytułu laureata była prezentacja szkoły, która uwzględniała:

• Otwartość na nowe technologie i ich wykorzystanie w pracy dydaktycznej placówki (ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania ICT w zdobywaniu i przetwarzaniu informacji, a także umiejętności wykorzystania nowych technologii przez uczniów i twórczego zaangażowania nauczycieli).
  • Aktywność placówki w propagowaniu stosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych wśród uczniów i nauczycieli. Ze szczególnym uwzględnieniem: znaczenia technologii w posługiwaniu się informacją, (zadaniem placówki powinno być stworzenie uczniom warunków do pełnego poznania podstaw i zastosowań ICT); wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu wszystkich przedmiotów (ze szczególnym uwzględnieniem ICT, jako narzędzia wzbogacania treści i metod prowadzenia zajęć, a także kształtowania umiejętności, których nie można nabyć bez pomocy komputera); aktywność w zakresie dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi placówkami oraz środowiskiem lokalnym;
  • wirtualność szkoły (ze szczególnym uwzględnieniem budowy wirtualnych- szkolnych, międzyszkolnych i środowiskowych społeczności)
Prezentację naszej szkoły można obejrzeć na stronach serwisu Partnerstwo dla Przyszłości.

Prezentacja osiagnieć naszego gimnazjum została zweryfikowana i pozytywnie oceniona przez Kapitułę Konkursu, teraz niecierpliwie czekamy na uroczystą galę na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dariusz Stachecki, 2008-10-05 21:36:49