Dziś jest wtorek, 2 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 153 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   UKS GimTom    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Wizyta przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w naszej szkole


Wszyscy uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w dniu 27 listopada w spotkaniu z rzecznikiem prasowym nowotomyskiej Komendy Policji, na którym to młodzi ludzie mogli dowiedzieć się jaka jest ich odpowiedzialność karna, jak ustrzec się od narkotyków i alkoholu oraz jakie niebezpieczeństwa można napotkać w Internecie.

W trakcie spotkania uczniowie uważnie słuchali tego, co miał im do powiedzenia przedstawiciel Komendy Policji, sierżant Paweł Głódź który zaprezentował kilkanaście przykładów najczęściej popełnianych przez nieletnich przestępstw i wykroczeń oraz zwrócił ich uwagę na fakt, iż nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Uświadomiono uczniom, że jakikolwiek czyn zabroniony popełniony w ich wieku staje się później piętnem, które nosi się przez całe życie. Piętno to może stanowić barierę nie do pokonania w przypadku ubiegania się o pracę, ponieważ coraz częściej pracodawcy wybierają tylko takich kandydatów którzy nie mieli w przeszłości konfliktów z prawem. Kolejnym poruszonym tematem była kwestia narkotyków i alkoholu, a zwłaszcza negatywnych konsekwencji prawnych ponoszonych przez osobę, która ma z nimi jakikolwiek kontakt. Temat ten udało się przybliżyć dzięki fikcyjnym scenkom, które odegrano z udziałem uczestników spotkania i w których uczniowie brali bardzo aktywnie udział.

Trzecim z poruszonych tematów był problem zagrożeń jakie może z sobą nieść korzystanie z Internetu. Nasz gość uświadomił słuchaczom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w Internecie. Po tym spotkaniu gimnazjaliści wiedzą już jak się przed tymi zagrożeniami bronić.

Iwona Olichwier, Małgorzata Paszke, 2008-11-29 16:21:26

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>

Szkoła Bez Przemocy
Elektroniczny Dziennik Lekcyjny

Bezpieczeństwo w sieci