Dziś jest środa, 22 maja 2019 . Od początku roku upłynęło: 141 dni.

Hasło dla Ciebie: "Najlepszą metodą do zainspirowania odkrywczych myśli, jest zaklejenie koperty."

Wizyta przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w naszej szkole

Wszyscy uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w dniu 27 listopada w spotkaniu z rzecznikiem prasowym nowotomyskiej Komendy Policji, na którym to młodzi ludzie mogli dowiedzieć się jaka jest ich odpowiedzialność karna, jak ustrzec się od narkotyków i alkoholu oraz jakie niebezpieczeństwa można napotkać w Internecie.

W trakcie spotkania uczniowie uważnie słuchali tego, co miał im do powiedzenia przedstawiciel Komendy Policji, sierżant Paweł Głódź który zaprezentował kilkanaście przykładów najczęściej popełnianych przez nieletnich przestępstw i wykroczeń oraz zwrócił ich uwagę na fakt, iż nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Uświadomiono uczniom, że jakikolwiek czyn zabroniony popełniony w ich wieku staje się później piętnem, które nosi się przez całe życie. Piętno to może stanowić barierę nie do pokonania w przypadku ubiegania się o pracę, ponieważ coraz częściej pracodawcy wybierają tylko takich kandydatów którzy nie mieli w przeszłości konfliktów z prawem. Kolejnym poruszonym tematem była kwestia narkotyków i alkoholu, a zwłaszcza negatywnych konsekwencji prawnych ponoszonych przez osobę, która ma z nimi jakikolwiek kontakt. Temat ten udało się przybliżyć dzięki fikcyjnym scenkom, które odegrano z udziałem uczestników spotkania i w których uczniowie brali bardzo aktywnie udział.

Trzecim z poruszonych tematów był problem zagrożeń jakie może z sobą nieść korzystanie z Internetu. Nasz gość uświadomił słuchaczom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w Internecie. Po tym spotkaniu gimnazjaliści wiedzą już jak się przed tymi zagrożeniami bronić.

Iwona Olichwier, Małgorzata Paszke, 2008-11-29 16:21:26