Dziś jest czwartek, 28 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 87 dni.

Hasło dla Ciebie: "Każdy program, który się dobrze zaczyna, kończy się źle. Program, który zaczyna się źle, kończy się przerażająco."

Święto Niepodległości

W tym roku, w przeddzień Święta Niepodległości, obchodziliśmy w Gimnazjum 91. rocznicę polskiej państwowości. Z okazji święta 11 listopada obejrzeliśmy widowisko "Wolność niejedno ma imię", ale przede wszystkim coroczną ceremonię ślubowania uczniów klas pierwszych oraz zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego uczniów klas drugich.

Obchody listopadowego Święto rozpoczął udział zespołu wokalnego pod kierunkiem Piotra Witczaka w V Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowanym przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne, który odbył się w poniedziałek 9 listopada z udziałem 11. szkół, tradycyjnie w Nowotomyskim Ośrodku Kultury.

Przed południem we wtorek natomiast, w naszej hali sportowej, najpierw starsze roczniki gimnazjalistów obejrzały widowisko historyczne, a o godz. 12:00 rozpoczęła się główna uroczystość - ślubowanie powołanego przez Radę Pedagogiczną nowego pocztu sztandarowego klas II, który tworzą: chorąży Emil Stefańczyk i asysta: Agnieszka Lipska i Karolina Szczygielska oraz najmłodsi - pierwszoklasiści. Na płycie hali pojawili się reprezentanci wszystkich 10. klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, z czerwoną różą w dłoni, złożyli w imieniu ponad 260. swoich koleżanek i kolegów uroczyste zobowiązanie na sztandar szkoły. Tej ważnej ceremonii towarzyszyli nauczyciele i rodzice. Uroczystość ślubowania zakończyło wspólne wykonanie hymnu szkoły oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Patrona Gimnazjum Feliksa Szołdrskiego. Oficjalną część zakończyło wyprowadzenie sztandaru Gimnazjum, po czym wszyscy uczestnicy uroczystości obejrzeli widowisko „Wolność niejedno ma imię” zawierające wiele charakterystycznych "obrazów" z historii II i III Rzeczpospolitej, w wykonaniu kilkudziesięciu aktorów, recytatorów i wokalistów.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości przygotowali Renata Andrzejczak, Jan Klimko, Halina Lisek, Andrzej Rucioch, Dorota Wiśniewska, Piotr Witczak i Renata Orlicka, którym serdecznie dziękuję i gratuluję! Dziękuję też prowadzącym uroczystość Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Agnieszce Musiał i Jej zastępczyni Marcie Zarembie, które wywiązały się ze swej roli w pełni dojrzale i kompetentnie.

W środę natomiast odbyły się gminne uroczystości Święta Niepodległości, w których wziął udział poczet sztandarowy i delegacja uczniów, która złożyła wiązankę kwiatów ku czci wszystkich pokoleń walczących o niepodległość Polski. Ceremonia rozpoczęła się o godz. 12:00 na pl. Niepodległości.

Andrzej Wałęsa, 2009-11-12 15:11:48

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne