Dziś jest wtorek, 23 lipca 2019 . Od początku roku upłynęło: 203 dni.

Hasło dla Ciebie: "To czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc."

Otwarcie sezonu twórczości w Galerii BEZ ŚCIAN wystawą prac malarskich Katarzyny Majer z klasy 3i.

Zapraszamy do oglądania znakomitych prac malarskich uczennicy naszego gimnazjum. Kasia Majer to osoba bardzo wrażliwa na piękno. Poprzez swoją twórczość ukazuje nam różnorodność i bogactwo barw. W obrębie jej zainteresowań obecnie jest technika malarska akryl na płótnie. Technika ta nawiązuje do techniki olejnej i pozwala na realizowanie obrazów w znacznie krótszym czasie (chodzi tu zwłaszcza o proces schnięcia, który zachodzi bardzo szybko). Farby akrylowe pozwalają też podobnie jak farby olejne na stosowanie różnych sposobów kładzenia farby na płótno, od laserunku po impasto.

Przypatrując się kolekcji barwnych obrazów namalowanych przez Kasię można zauważyć szeroki wachlarz jej zainteresowań, nie tylko techniką, ale także rozmaitą i ciekawą tematyką. Na obrazach pojawiają się nieprzypadkowe zdarzenia, które są ukazaniem świata na pograniczu urokliwej dziecięcości i dojrzałego penetrowania rzeczywistości. Świadczą o tym zestawienia obrazów ilustrujących postacie z filmów animowanych, a zaraz za nimi pięknych, zaskakujących w swoim ujęciu pejzaży. Na szczególną uwagę zasługują prace o wydźwięku konceptualnym czego przykładem są obrazy z owocami. Na szczególna uwagę i podziw zasługuje zwłaszcza jeden gdzie widzimy surrealny obraz owoców w słoiku. Myślę, że zagłębiając się w barwny świat obrazów Kasi, każdy znajdzie coś, co sprowokuje go do wyrażenia własnej opinii lub chęci osobistego zderzenia się z malarstwem w sposób profesjonalny, jak zrobiła to autorka tych prac.

Wystawa została otwarta 4 grudnia 2009 r. w Gimnazjalnej Galerii BEZ ŚCIAN. Na wernisaż przybyli liczni goście: rodzina, nauczyciele, rówieśnicy i przyjaciele. Otwarcia wystawy dokonali: Marcin Łaciński oraz Marcin Piosik – uczniowie kl. 1 h, natomiast to urocze spotkanie ubogacili grą na gitarach Jan Tabaczyński wraz z Szymonem Kozłowskim z kl. 3 a. Istotnym wydarzeniem podczas tego spotkania była niespodzianka przygotowana przez samą autorkę. Kasia wręczyła Pani Teresie Orpel – Bukowieckiej perfekcyjnie namalowany obraz budynku naszego gimnazjum. Piękne obrazy także otrzymały nauczycielki plastyki, które uczyły Kasię w szkole podstawowej oraz panie obecnie uczące w gimnazjum.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają tego typu wydarzenia, które są niezwykle ważne i motywujące dla młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką.

Elżbieta Dzierżyńska, 2009-12-20 23:28:54

Gimnazjum w Nowym Tomyślu - innowacyjna szkoła!

Multimedialne tablice interaktywne