Hasło dla Ciebie: "Prawidłowa formuła matematyczna Prawa Murphy'ego w dziedzinie komputerowego przetwarzania danych ma postać: 1+1=2 gdzie "=" jest symbolem oznaczającym "niekiedy, jeśli w ogóle"."

Festiwal Matematyki w siedzibie Agory, wydawcy "Gazety Wyborczej" —Matematyka się liczy

Dnia 29 listopada grupa uczniów z klasy IIIE (w składzie:Wiktoria Zerbst, Natalia Radwan, Zuzanna Staręga, Marcin Okonek, Antoni Szymański oraz Fryderyk Niewiedział) pod moją opieką wyruszyła w długą podróż do stolicy Reczpospolitej Polskiej - Warszawy, by reprezentować Naszą Szkołę oraz zacieśnić więź współpracy z serwisem Megamatma na festiwalu matematycznym pod hasłem "Matematyka się liczy" organizowanym przez Gazetę Wyborczą i fundację M w siedzibie spółki Agora.

Po wczesnym wyjeździe z Nowego Tomyśla i 4 godzinnej jeździe udało się nam dotrzeć na teren budynku w, którym miało odbyć się całe wydarzenie. Reprezentanci Naszego Gimnazjum mieli za zadanie zaprezentować w czasie godzinnego warsztatu możliwości nauki i modyfikacji klasycznej lekcji matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych metodi technologii informatycznych oraz pokazać spiralność matematyczną platformy MegaMatma.

Uczestnicy zajęć ocenili je wzorowo, co dało nam zastrzyk pozytywnej energii i motywacji do dalszego samodoskonalenia. Po zakończeniu festiwalu i wizycie w restauracji ruszyliśmy w drogę powrotną, a o godzinie 22.30 byliśmy już obok Naszego Gimnazjum.

Marzena Lemańska, 2014-11-30 21:46:05