Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Hasło dla Ciebie: "Wymiary będą zawsze podane w najmniej użytecznych jednostkach."

Trzecia B ponownie najlepsza!

Na przełomie maja i czerwca br. toczyły się rozgrywki sportowe w ramach Gimnazjalnej Ligi Piłki Nożnej. W edycji wiosennej wzięło udział czternaście zespołów, podzielonych na trzy grupy eliminacyjne. Po fazie grupowej z turniejem pożegnały się następujące drużyny: 1 c, 1 d, 1 e, 1 f, 1 h, 2 ac, 2 f i 2 h. Pozostałe sześć zespołów rozegrało ćwierćfinały. W grupie A zagrały ze sobą klasy: 2 d, 3 ac oraz 3 e. W grupie B walczyli ze sobą zawodnicy z klas: 1 a, 2 e i 3 b. Do półfinałów awansowały drużyny: 3 ac i 3 e oraz 2 e i 3 b. Klasa 1 a i 2 d zajęły miejsca V i VI.

W pierwszym półfinale klasa 3 e pokonała swoich młodszych kolegów z klasy 2 e wynikiem 2 : 1. W drugim półfinale klasa 3 b rozgromiła 3 ac aż 11 : 2.
W meczu o trzecie miejsce 2 e wygrała z 3 ac, którzy tego dnia wystąpili w niepełnym składzie stosunkiem 7 : 3. W finale 3 b pokonała 3 e 4 : 2 i sięgnęła po tytuł mistrzowski, powtarzając sukces z edycji jesiennej.

W wiosennej Gimnazjalnej Lidze Piłki Nożnej rozegrano 36 spotkań, które sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: Dariusz Pilz, Maciej Pilz, Paweł Oszejko i Mariusz Rychter.

Dziękujemy za udział i gratulujemy sportowej postawy wszystkim biorącym udział w rozgrywkach.

Mariusz Rychter, 2016-06-23 09:25:23