Dziś jest niedziela, 20 października 2019 . Od początku roku upłynęło: 292 dni.

Hasło dla Ciebie: "Dylemat Główny: Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów. Pesymista obawia się, że może to być prawdą."

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe w r. szk. 2015/2016

Na stronie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu www.ko.poznan.pl zamieszczone zostały dokumenty dotyczące zasad organizacji tegorocznych konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych: Zarządzenie Nr 110.1.1085.2015 Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2015/2016 oraz Zarządzenie Nr 110.1.1087.2015 Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie organizacji Ponadwojewódzkiego konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie dla uczniów gimnazjów pod nazwą Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej w roku szkolnym 2015/2016. Zarządzenia zawierają OGÓLNY REGULAMIN organizowania konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2015/2016, REGULAMINY SZCZEGÓŁOWE dla wybranego konkursu oraz TERMINARZ KONKURSÓW interdyscyplinarnych i przedmiotowych na rok szkolny 2015/2016. W zakładce „konkursy, patronaty” znaleźć też można wykaz lektur obowiązujących w konkursie języka polskiego Warto też zwrócić uwagę na propozycję Olimpiad dla gimnazjalistów: Informatyczną, Matematyczną i Języka Angielskiego. Zapraszam do lektury i uczestnictwa w konkursach.

Andrzej Wałęsa, 2015-09-02 21:20:37