Dziś jest niedziela, 20 października 2019 . Od początku roku upłynęło: 292 dni.

Hasło dla Ciebie: "Dyplomata to ktoś, kto mówi ci, abyś poszedł do diabła, a ty cieszysz się na podróż."

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego po raz drugi

15 marca br. uczniowie klasy III L kolejny raz uczestniczyli w warsztatach w Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, tym razem tematem był chrzest Polski. W tym roku przypada rocznica 1050-lecia chrztu Polski. Centralne rocznicowe wydarzenia zaplanowane są od 14 kwietnia właśnie w Poznaniu i Gnieźnie. My je już rozpoczęliśmy.

Decyzja pierwszego historycznego władcy Polski Mieszka I o chrzcie Polski podjęta ponad tysiąc lat temu rozpoczęła drogę rozwoju i postępu naszego państwa.

Zajęcia na interaktywnej i multimedialnej ekspozycji przeniosły nas do roku 966. Podróż w czasie do początków państwa polskiego możliwa jest dzięki nowoczesnym formom wystawienniczym, grze barw, świateł i symboli, co stwarza niezwykłą atmosferę panującą w tym miejscu. W drugiej części zajęć przenieśliśmy się do sali warsztatowej, gdzie kontynuowaliśmy temat przewodni - chrzest Polski. Była to kolejna niecodzienna lekcja historii w kolebce polskiej państwowości Ostrowie Tumskim.

Wiesława skoczylas, Emilia Wałęsa, 2016-03-21 19:38:47