Dziś jest środa, 3 czerwca 2020 . Od początku roku upłynęło: 154 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Blog Matematyczny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Nie wierz w cuda - polegaj na nich!"

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikatyW POSZUKIWANIU WŁASNEJ WRAŻLIWOŚCI - wystawa fotografii Zofii Klimko i Patrycji Loby


W miniony piątek, 8 kwietnia 2016 r. w Galerii Bez Ścian odbył się wernisaż wystawy fotografii uczennic naszego gimnazjum - Zofii Klimko i Patrycji Loby.
Fotografię traktują jak swoistą lupę, przez którą chcą widzieć więcej, a oglądając prace mieliśmy okazję spojrzeć na świat ich oczami...

Patrycja eksploruje świat przyrody i otaczające ją przedmioty. Zofia wzrok swój zatrzymuje na człowieku, który wydaje się być skarbnicą wiedzy. Twierdzi także, że fotografia jest tajemnicą, która pozwala wyrwać się jej z szarej codzienności. Patrycja i jej zdjęcia pokazują sojusz, jaki zawiązał się między nią, a otaczającym ją światem, który widzi i pokazuje w sposób lapidarny. Wernisaż wzbogaciły wokalne wystąpienia Natalii Zamorskiej, Rozalii Kahl, Julii Warmuz, a otwarcia wystawy dokonały Jaśmina Błażejewicz oraz Julia Dawid, które wcześniej przedstawiły i scharakteryzowały odrębność światów fotografii Zosi i Patrycji.

Nie zabrakło licznie przybyłych gości: rówieśników, absolwentów, nauczycieli i rodziców, którzy z dużym wzruszeniem i pełną aprobatą wspierali swoje córki - młode fotografki. Były też chwile na wspólne fotografie, które odbijały emocje towarzyszące spotkaniu: wzruszenie, radość i serdeczność... Wszystkim udzielała się atmosfera miłego zamieszania.

Każdy, kto choć raz uczestniczył w organizowaniu otwarcia wystawy wie, ile trzeba zaangażowania i umiejętności interpersonalnych, aby wszystko wypadło zgodnie z planem. Choć zawsze zdarzają się sytuacje problemowe, wszyscy uczymy się radzić sobie z nimi, szukając, jeśli to konieczne, błyskawicznie - nowych rozwiązań, by spotkanie było wyjątkowe.

Możemy przyznać, że i tym razem wszyscy stanęli na wysokości zadania i wernisaż zapisał się w pamięci uczestników jako ważne, wyjątkowe spotkanie z "poszukiwaczami talentów w sobie". Życzymy Zosi i Patrycji, aby nie ustawały w trudzie odkrywania swoich pasji.


Aleksandra Antoniewicz - Kaszczyńska, 2016-04-16 21:29:28

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny
Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy
Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się