Dziś jest niedziela, 20 października 2019 . Od początku roku upłynęło: 292 dni.

Hasło dla Ciebie: "Papierkowa robota naszego klienta przynosi korzyści. Nasza własna papierkowa robota przynosi straty."

W POSZUKIWANIU WŁASNEJ WRAŻLIWOŚCI - wystawa fotografii Zofii Klimko i Patrycji Loby

W miniony piątek, 8 kwietnia 2016 r. w Galerii Bez Ścian odbył się wernisaż wystawy fotografii uczennic naszego gimnazjum - Zofii Klimko i Patrycji Loby.
Fotografię traktują jak swoistą lupę, przez którą chcą widzieć więcej, a oglądając prace mieliśmy okazję spojrzeć na świat ich oczami...

Patrycja eksploruje świat przyrody i otaczające ją przedmioty. Zofia wzrok swój zatrzymuje na człowieku, który wydaje się być skarbnicą wiedzy. Twierdzi także, że fotografia jest tajemnicą, która pozwala wyrwać się jej z szarej codzienności. Patrycja i jej zdjęcia pokazują sojusz, jaki zawiązał się między nią, a otaczającym ją światem, który widzi i pokazuje w sposób lapidarny. Wernisaż wzbogaciły wokalne wystąpienia Natalii Zamorskiej, Rozalii Kahl, Julii Warmuz, a otwarcia wystawy dokonały Jaśmina Błażejewicz oraz Julia Dawid, które wcześniej przedstawiły i scharakteryzowały odrębność światów fotografii Zosi i Patrycji.

Nie zabrakło licznie przybyłych gości: rówieśników, absolwentów, nauczycieli i rodziców, którzy z dużym wzruszeniem i pełną aprobatą wspierali swoje córki - młode fotografki. Były też chwile na wspólne fotografie, które odbijały emocje towarzyszące spotkaniu: wzruszenie, radość i serdeczność... Wszystkim udzielała się atmosfera miłego zamieszania.

Każdy, kto choć raz uczestniczył w organizowaniu otwarcia wystawy wie, ile trzeba zaangażowania i umiejętności interpersonalnych, aby wszystko wypadło zgodnie z planem. Choć zawsze zdarzają się sytuacje problemowe, wszyscy uczymy się radzić sobie z nimi, szukając, jeśli to konieczne, błyskawicznie - nowych rozwiązań, by spotkanie było wyjątkowe.

Możemy przyznać, że i tym razem wszyscy stanęli na wysokości zadania i wernisaż zapisał się w pamięci uczestników jako ważne, wyjątkowe spotkanie z "poszukiwaczami talentów w sobie". Życzymy Zosi i Patrycji, aby nie ustawały w trudzie odkrywania swoich pasji.

Aleksandra Antoniewicz - Kaszczyńska, 2016-04-16 21:29:28