Dziś jest piątek, 2 maja 2025 . Od początku roku upłynęło: 121 dni.

Gimnazjum Dla Dorosłych    |   Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny

Hasło dla Ciebie: "Prowizorka zawsze okazuje się najtrwalsza."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Koncepcja pracy
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
UKS GimTom
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


 


Archiwum sprzed 1 września 2004 >>
Archiwum roku szkolnego 2004/2005 >>
Archiwum roku szkolnego 2005/2006 >>
Archiwum roku szkolnego 2006/2007 >>
Archiwum roku szkolnego 2007/2008 >>
Archiwum roku szkolnego 2008/2009 >>
Archiwum roku szkolnego 2009/2010 >>
Archiwum roku szkolnego 2010/2011 >>
Archiwum roku szkolnego 2011/2012 >>
Archiwum roku szkolnego 2012/2013 >>
Archiwum roku szkolnego 2013/2014 >>
Archiwum roku szkolnego 2014/2015 >>
Archiwum roku szkolnego 2015/2016 >>

Archiwum roku szkolnego 2016/2017


UCZYMY SIĘ ŻYĆ RAZEM


XIX Gminne Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną rozpoczęły się 15 maja w Nowotomyskim Ośrodku Kultury z udziałem uczniów i wychowanków z czterech nowotomyskich placówek: Przedszkola NR 3 Bajkowe Zacisze, Szkoły Podstawowej NR 2 im. Marii Curie-Skłodowskiej z Nowego Tomyśla, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Borui Kościelnej oraz Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowy Tomyślu.

Na widowni zasiedli przedstawiciele władz gminnych: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Nowym Tomyślu Katarzyna Łukaszewicz, Pełnomocnik Burmistrza Nowego Tomyśla ds.uzależnień Jolanta Szade, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Michałowicz oraz władz powiatowych - Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Marek Nyćkowiak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Teresa Sienkiewicz, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Magdalena Kędzia - Kluj,a także Dyrektorzy placówek oświatowych. Byli też obecni rodzice, uczniowie i nauczyciele, rady rodziców i samorządy uczniowskie, a także domownicy i opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Tomyślu. Gośćmi honorowymi byli: Henryk Helwing i Emilia Wałęsa.

W wystąpieniu otwierającym Wiesława Skoczylas przypomniała że potrzeby ludzi z niepełnosprawnością intelektualną są takie same jak ludzi z tzw. normą intelektualną. Nie tylko w Polsce ale i na świecie sytuacja osób z niepełnosprawnością zwłaszcza intelektualną pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Agnieszka Kaleta przytoczyła słowa Jana Pawła II Osoby niepełnosprawne w pełni są podmiotami ludzkimi z należnymi im wrodzonymi, świętymi i nienaruszalnymi prawami, które mimo ograniczeń i cierpień wpisanych w ich ciało i władze, stanowią jednak o szczególnym znaczeniu godności i wielkości człowieka.Podkreślała, że dzisiaj manifestujemy nasz sprzeciw wobec dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w pracy, urzędzie oraz w życiu codziennym, a ten koncert jest wyrazem tego jak uczymy się żyć razem.
Program artystyczny dostarczył wiele radości i niezapomnianych wrażeń nie tylko widzom ale przede wszystkim młodym artystom. Czarowny głos Kasi Klus z Gimnazjum im.F.Szołdrskiego w wykonaniu piosenek Anny Jantar "Polubiłam pejzaż ten" oraz "Tańczące Eurydyki" - podkreśliły niezwykły charakter tej uroczystości.
We wspólnym koncercie wystąpili wychowankowie przedszkola w interpretacji ruchowo-tanecznej utworu "Hej bystra woda" przygotowani przez Grażynę Tunak, Agnieszkę Kaleta, Martę Wojcieszak, Agatę Kaczmarek, Katzarzynę Michalszczak-Gortat, Magdalenę Nowak. Uczniowie Szkoły Podstawowej NR 2 pod kierunkiem Joanny Witczak, Magdaleny Winkler, Teresy Kondrat, Małgorzaty Mielcarek zaprezentowali inscenizację ekologiczną pod tytułem "Woda, słońce, powietrze, las bardzo kochamy was" oraz układ teneczno-rytmiczny do utworu Creation to Rhapsody. Utwór na flety Łabędzia rzeka oraz interpretację Los człowieka przedstawili uczniowie Gimnazjum w Borui Kościelnej przygotowani przez Artura Markiewicza. Nowotomyscy gimnazjaliści z Szołdrskiego zaprosili na taneczne spotkanie prezentując 4 tańce etniczne: taniec turecki, serbski,Belgijkę oraz taniec polski -Klapok, a niespodzianką był pokaz gry na kubkach. Uczniowie przygotowani pod kierunkiem Wiesławy Skoczylas i Sylwii Pyrskiej. Gospodarzami koncertu byli uczniowie: z SP NR 2 Eliza Garncon oraz Mikołaj Wolanin z Gimnazjum im. F. Szołdrskiego.

Kwiaty z życzeniami i podzękowania na ręce Wiesławy Skoczylas złożył pan Henryk Helwing.
Tradycyjnie koncert zakończył wspólny śpiew widzów i artystów hymnu Dnia Godności.
Wszyscy uczestnicy i goście uroczystości zostali obdarowani talizmanami szczęścia - tym razem był to kominiarczyk - przygotowany przez nowotomyskich gimnazjalistów.
Występom na scenie towarzyszyła wystawa prac plastycznych i technicznych przygotowana w holu-u przez wszystkie placówki.
W przygotowaniach i organizacji tegorocznego Święta szczególną pomoc okazały panie Aleksandra Antoniewicz- Kaszczyńska - autorka projektu zaproszenia oraz Renata Orlicka wraz z klasą II e, która zadbała o sprawną obsługę uroczystości.
Specjalne podziękowania kieruję do Dyrektor NOK-u pani Beaty Baran oraz Zbigniewa Celebąk i Piotra Mańka.
CO ZA DZIEŃ - PEŁEN WRAŻEŃ I POZYTYWNYCH EMOCJI!!!


Wiesława Skoczylas, 2017-05-23 14:11:12

Wszystkie informacje >>

Dziennik elektroniczny




Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy








Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się