Dziś jest wtorek, 16 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 106 dni. Do letnich wakacji pozostało: 440 dni

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2005/2006

Siatkarze medaliści.

Ostatniego dnia maja w Pile, reprezentacja chłopców naszego Gimnazjum wywalczyła srebrny medal w finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej.

Napisałem "...wywalczyła srebrny medal" chociaż trafniej byłoby napisać "...przegrała złoty medal". Przeżyliśmy chwile, które będziemy wspominać ze zgrozą do końca życia. Awansowaliśmy do finału Wielkopolski z drugiego miejsca w grupie półfinałowej. Dlatego w pierwszym meczu turnieju spotkaliśmy się z faworytami - drużyną gospodarzy - Gimnazjum nr 2 w Pile. Wiadomo jak się gra z gospodarzami. Mówiąc krótko - ciężko!. Po bardzo dobrym meczu pokonaliśmy ich jednak gładko 2: 0. Trudno opisać radość ze zwycięstwa. Mieliśmy dużo czasu na psychiczne przygotowanie sie do walki o złoto. Analizowaliśmy, ustalaliśmy i odpoczywaliśmy w skupieniu. Aby się nie obciążać zjedliśmy tylko połowę obiadu.

Wreszcie mecz. Gramy z Gimnazjum w Krotoszynie. Nie popadając w przesadę na najwyższym poziomie. Przez cały pierwszy set walka punkt za punkt ale to my kontrolujemy sytuację. W końcówce jest 23 : 21 dla nas. Przeciwnik walczy i wyrównuje ale za chwilę mamy piłkę setową i........jakimś cudem po tańcu na siatce zamiast po stronie przeciwnika spada na naszą. Wyrównanie, potem ich przewaga, znowu wyrównanie, znowu ich przewaga i załamanie - przegrywamy 27 : 25.

Drugi set. Granie po przegranym secie, w którym dało się z siebie wszystko to tragedia. Cały czas przegrywamy, jednak kiedy było już 22 : 18 dla Piły odbudowujemy się i "wyciągamy" na 24 : 23 dla nas !!!. Piłka setowa nie chce jednak opaść i ląduje w "krzakach". Walka, walka ..... i po meczu. Przegrywamy 26 : 24.

Przeważnie pamięta się o zwyciezcach jednak warto wspomnieć także o tych, którzy dali z siebie wszystko a zabrakło im jednego grama szczęścia:

•  Damian Dura
  •  Kamil Stachowiak
  •  Miłosz Weber
  •  Michał Opala
  •  Krzysztof Sałbut
  •  Maciej Świtała
  •  Hubert Stachowiak
  •  Mateusz Laufer
  •  Adrian Lisek
  •  Adam Neferman
  •  Darek Pilz - trener
  •  Wojciech Nadstoga - asystent trenera
Mogliśmy być w finale ogólnopolskim i mogliśmy być blondynami - takie były plany. Cóż może za dziesięć lat...

Klasyfikacja Ogólna:

1. Gimnazjum w Krotoszynie
  2. Gimnazjum w Nowym Tomyślu
  3. Gimnazjum nr 2 w Pile
  4. Gimnazjum w Trzciance

Darek Pilz, 2006-06-01 19:49:24

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.