Dziś jest piątek, 29 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 88 dni. Do letnich wakacji pozostało: 458 dni

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2005/2006

Śladami Naszego Patrona

21 pażdziernika klasa II c i przedstawiciele II a wybrali się wraz z nauczycielkami, p. Marią Neubauer-Darską i p. Anitą Rucioch-Gołek, na wycieczkę do Kórnika.

Celem tej wyprawy było zaznajomienie się z rodzinną posiadłością naszego Patrona, z historią jego rodu, z anegdotami, które krążą po zamku do dziś. Jesienna aura sprzyjała wczuciu się w klimat zabytkowych pomieszczeń, gdzie każdy przedmiot jest niepowtarzalny i kryje w sobie jakąś tajemnicę, a historie opowiadane przez przewodnika bawią i przerażają (szczególnie te o Białej Damie).

Przemieszczając się po zamkowych salach w kapciach monstrualnych rozmiarów, poszukiwano herbu Nowego Tomyśla. Oczywiście był. Pozwolono nam nawet zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Uczniowie odwiedzili też pałac w Rogalinie, siedzibę rodu Raczyńskich i wiekowe dęby, które były świadkami historii, o których opowiadała wycieczkowiczom p. Darska. Ona też zaznajomiła nas z historią Starego Miasta w Poznaniu, gdzie kończyła się wycieczka.

Mimo iż stolica Wielkopolski wydaje nam się znana, to niestety kojarzona jest coraz częściej tylko z hipermarketami i niedzielnymi zakupami. A ilu z nas wie, gdzie znajduje się pałac Działyńskich - Biblioteka Kórnicka albo pomnik Bamberki? My już to wiemy.

Bardziej komercyjną częścią wycieczki był seans filmowy w "Kinepolis" połączony ze zwiedzaniem zaplecza kinowego, największego w Europie. Wyposażenie sali (czy też może - hali) projekcyjnej zapierało dech w piersiach. I tak oszołomieni mnóstwem wrażeń wróciliśmy do domu.

Anita Rucioch-Gołek, 2005-10-24 20:47:58

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.