Dziś jest niedziela, 24 marca 2019 . Od początku roku upłynęło: 82 dni. Do letnich wakacji pozostało: 464 dni

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Kontakt
Wstęp
Nasz Patron
Aktualności
Archiwum
Komunikaty
Kadra
Oferta edukacyjna
Wieża babel
Regulaminy
Sport
Kluby
Gazetka
Kalendarz
Samorząd
Rada Rodziców
Publikacje edukacyjne
ECDL
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Humor
Jaką szkołę
wybrać?
Unia Europejska
Ciekawe strony
ISO

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2005/2006

Rzutnia do pchnięcia kulą, drążek gimnastyczny, naturalne lodowisko.


W środę, 9 listopada br., na boiskach rekreacyjno-sportowych naszego Gimnazjum miało miejsce uroczyste otwarcie kolejnych terenowych urządzeń i konstrukcji do realizacji lekcji wychowania fizycznego, czynnej rekreacji i wypoczynku.

Przedmiotem uroczystości było zakończenie prac związanych z budową rzutni do pchnięcia kulą, zakotwiczenia drążka gimnastycznego oraz wykonaniem tzw. siodła terenowego pod naturalne lodowisko.

Dyrektor Gimnazjum, Pan Andrzej Wałęsa, w obecności 13 nauczycieli wychowania fizycznego pracujących w naszej szkole /animatorów i realizatorów podmiotowych działań/ w sposób NIE-symboliczny ustanowił pierwsze rekordy nowej rzutni do pchnięcia kulą - wykonując stosowne zadanie ruchowe odpowiednio kulą o wadze raz dla dziewcząt i drugi raz dla chłopców wg. zasady naprzemiennej.
Wyniki osiągnięte przez Pierwszego Miotacza stanowią sobą pierwsze rekordy i punkty "K" krytyczne nowootwartej rzutni.
W wartościach bezwzględnych wyniki te wyrażają się reakcją 13 obserwatorów-sędziów-wuefiaków, którzy odprowadzali pchane kule w postawie: wysokiej lekko pochylonej, z ramionami swobodnymi wzdłuż tułowia, z szeroko otwartymi oczyma, a i w kilku przypadkach z mimowolnie rozluźnionymi mięśniami mimicznymi żuchwy ... a wszystko to w cichej ciszy przed burzą ... braw.

Opisywane działania inwestycyjne nie mogłyby być zrealizowane bez znakomitego wsparcia i pomocy ze strony Przyjaciół naszego Gimnazjum. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania Państwu Jolancie i Zbigniewowi Piwowarskim, Panom: Franciszkowi Weberowi, Ryszardowi Oszejko, Franciszkowi Stachowiakowi i Andrzejowi Rau.

Rafał Baranowski, 2005-11-10 10:00:03

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>

Bezpieczeństwo w sieci Internet

 

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.