Dziś jest niedziela, 24 marca 2019 . Od początku roku upłynęło: 82 dni. Do letnich wakacji pozostało: 464 dni

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Kontakt
Wstęp
Nasz Patron
Aktualności
Archiwum
Komunikaty
Kadra
Oferta edukacyjna
Wieża babel
Regulaminy
Sport
Kluby
Gazetka
Kalendarz
Samorząd
Rada Rodziców
Publikacje edukacyjne
ECDL
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Humor
Jaką szkołę
wybrać?
Unia Europejska
Ciekawe strony
ISO

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2005/2006

Przystanek Szkocja


30 listopada 2005r. w naszym Gimnazjum mieliśmy możliwość zapoznania się z historią, tradycjami i wielkimi osobistościami związanymi ze Szkocją.

To małe państwo zadziwia swoją oryginalnością i kulturą. Młodzież z klasy III E z wychowawcą p. Anną Pawelską przygotowała 'wirtualną' wycieczkę po Szkocji. Na kolejnych przystankach uczniowie mogli zapoznać się z: flagą i symbolem narodowym, sławnymi postaciami historycznymi i współczesnymi pochodzącymi ze Szkocji, tradycjami dotyczącymi kultury, jedzenia i picia, najsłynniejszym potworem na ziemi czyli Nessie i innymi aspektami tego ciekawego kraju. Poza tym przez szkolny radiowęzeł zostały nadane trzy audycje dotyczące Szkocji. Na korytarzach rozprowadzano biuletyny informacyjne, które zawierały również konkurs, w którym uczniowie mogli wziąć udział. Poza tym, odbyły się również wybory Najlepiej Ubranego Szkota - Gimnazjalisty. Wyniki tych konkursów już wkrótce. Przystanek Szkocja to projekt, który miał na celu przybliżenie uczniom i pracownikom szkoły tego kraju, który swoją różnorodnością wyróżnia się wśród krajów europejskich.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, którzy czynnie wzięli udział w tym projekcie. Mam nadzieję, iż wasza ciekawość została rozbudzona i dalej już we własnym zakresie będziecie poszerzać swoją wiedzę o Szkocji.

Anna Pawelska, 2005-12-02 13:20:24

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>

Bezpieczeństwo w sieci Internet

 

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.