Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni. Do letnich wakacji pozostało: 438 dni

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2005/2006

VI Gimnazjalne Święto Matematyki „Matematyczne wędrówki po krajach Unii Europejskiej”

Już po raz szósty w naszym Gimnazjum tradycyjne wagary w pierwszy dzień wiosny gimnazjaliści zamienili w Święto Matematyki. Tym razem były to” Matematyczne wędrówki po krajach Unii Europejskiej”.

Wdniu 20 marca br. zamiast lekcji w zespołach klasowych odbyły się zajęcia z wychowawcami, w czasie których gimnazjaliści wykonywali szereg działań. Uczniowie wyznaczali i rysowali kontury jednego z państw Unii Europejskiej nanosząc i łącząc podane punkty w układzie współrzędnych. Wykonali z podanych wzorów origami wiosenny bukiet kwiatów w kolorach flagi tego państwa. Przedstawili na plakatach najważniejsze informacje dotyczące rozpoznanego kraju (flaga, stolica, dane statystyczne, charakterystyczna budowla). Uczniowie zajęli się tłumaczeniem twierdzeń matematycznych (np. twierdzenia Pitagorasa) na znany język obcy .Rozwiązywali krzyżówki i zadania matematyczne o tematyce związanej z Unią Europejską. Samodzielnie układali rebus i krzyżówkę. Potrzebne materiały uczniowie zbierali i gromadzili wcześniej, przygotowując się do wykonania przydzielonych zadań. Na hali sportowej odbył się mały turniej 6-osobowych zespołów reprezentujących swoje klasy. Uczniowie brali udział w konkurencjach sportowych połączonych z wykonaniem zadań matematycznych związanych z obliczaniem sumy powierzchni państw Unii Europejskiej oraz z przeliczaniem złotówek zgodnie z kursami walut poszczególnych państw. Gimnazjalne Święto Matematyki poprzedził szkolny konkurs matematyczny pod hasłem „Matematyczne wędrówki po krajach Unii Europejskiej”.
Wdniu 17.03.br. dwuosobowe zespoły uczniów z poszczególnych klas rozwiązywały w czasie 45 minut trzy zadania matematyczne o treści związanej z Unią Europejską. Zdobyte przez uczniów w konkursie punkty zostały wliczone do ogólnej punktacji zespołów klasowych.
Wszystkie działania i zadania gimnazjalistów były ocenione i punktowane. Największą ilość punktów zdobyły kolejno klasy: 3b, 1c, 1g, 2e, 1f. Zwycięzcom wręczył dyplomy i złożył gratulacje Dyrektor Gimnazjum. Na zakończenie Gimnazjalnego Święta Matematyki odbył się na hali sportowej mecz piłki nożnej między nauczycielami a uczniami. Wygrali gimnazjaliści 8:2 . Prace plastyczne uczniów zostaną zaprezentowane w maju na wystawie szkolnej przygotowanej z okazji drugiej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Całe przedsięwzięcie przygotował zespół nauczycieli matematyki i informatyki we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego i geografii.

Ewa Kuśmierska, 2006-03-27 11:59:51

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.