Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2006/2007

Nasze gimnazjum w projekcie „e-szkoła”.

Z ogromną przyjemnością informuję, że nasze gimnazjum przystąpiło do projektu „e-szkoła”. Głównym celem projektu jest: unowocześnienie funkcjonowania szkoły poprzez umożliwienie nauczycielom skutecznego stosowania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. Projekt realizowany jest z ogromnym rozmachem i dotyczy wielu aspektów pracy szkoły.

W sferze technicznej program zakłada wyposażenie Gimnazjum w komputery przenośne oraz budowę głównego punku dystrybucyjnego GDP, który prócz rozmaitych usług sieciowych i internetowych będzie zapewniał komunikację bezprzewodową na terenie całej szkoły. Szczegóły techniczne projektu przedstawia dokument, który posłużył do przygotowania Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia przetargu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Nowym Tomyślu.

Został powołany specjalny zespół projektowy, którego zadaniem jest wdrożenie projektu uruchomienia sieci lokalnej i usług informatycznych dla nauczycieli, nadzór nad projektem oraz  przygotowanie raportu końcowego i konferencji podsumowującej. W skład zespołu wchodzą: Marlena Jarczewska, Anna Pawelska, Renata Kurasińska, Grzegorz Kaczmarek, Grzegorz Piątas i Dariusz Stachecki.

Od początku października cała kadra pedagogiczna gimnazjum bierze udział w różnego typu szkoleniach, mających na celu optymalne wykorzystanie szkolnej infrastruktury informatycznej w dydaktyce, wychowaniu, zarządzaniu i optymalizacji pracy szkoły. Organizatorem szkoleń jest Konsorcjum Polskich Firm Szkoleniowych. Łącznie realizujemy aż 4 342 osobogodziny! Trwać będą do końca listopada.

Więcej informacji na temat programu "e-szkoła" znaleźć można w prezentacji przedstawionej podczas posiedzenia Rady Pedagogicznej.

Dariusz Stachecki, 2006-10-19 22:44:05

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.