Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2006/2007

Święto Niepodległości i ślubowanie pierwszoklasistów

Tradycyjnie szczególny i uroczysty charakter miały obchody Święta Niepodległości w naszym Gimnazjum. W tym roku, po raz drugi od nadania szkole imienia, połączone zostały ze ślubowaniem składanym przez nowy poczet sztandarowy szkoły oraz 285 uczniów klas pierwszych.

Uchwałą Rady Pedagogicznej zaszczytne obowiązki chorążego i asysty pocztu sztandarowego szkoły zostały powierzone uczniom klas II: Pawłowi Gogolińskiemu – 2c, Julicie Nyga – 2c i Magdalenie Knop – 2i.

Głównym aktem dzisiejszego dnia było jednak ślubowanie 285-osobowej grupy uczniów 10 -ciu klas pierwszych, które odbyło się kolejny raz z udziałem i na Sztandar Gimnazjum. Szczególna rola przypadła Samorządom Klasowym, które wspólnie z wychowawcami, reprezentowały klasy na płycie hali widowiskowo-sportowej. Wspólnie też wszyscy wykonali hymn szkoły, a potem złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona Gimnazjum - Feliksa Szołdrskiego. W tej ważnej i podniosłej ceremonii uczestniczyła Rada Pedagogiczna i Rodzice pierwszoklasistów.

Po zakończeniu uroczystości ślubowania, obejrzeliśmy widowisko przygotowane z okazji 88 rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem kilkudziesięciu wykonawców, którzy zaprezentowali „Nasze drogi do Niepodległości”, a w wykonaniu zespołu wokalnego usłyszeliśmy znane pieśni żołnierskie. Wspólnie z nauczycielami, którzy przygotowali program: Renatą Andrzejczak, Haliną Lisek. Dorotą Wiśniewską, Janem Klimko, Andrzejem Ruciochem, Januszem Nawrotem i Piotrem Witczakiem oraz przygotowującą ceremonię ślubowania Renatą Orlicką, wszyscy wykonawcy nagrodzeni zostali zasłużoną owacją.

Koncert wcześniej obejrzeli też uczniowie klas II i III. Ponadto, dla uczczenia tegorocznego Święta Niepodległości, uczniowie brali udział w II Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Niepodległościowej zorganizowanym przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne, przygotowali w klasach gazetki o tematyce niepodległościowej, które oceniło młodzieżowe jury przyznając punkty do całorocznej rywalizacji o tytuł „Superklasy”. W dniu Święta Niepodległości 11 listopada, delegacja młodzieży weźmie też udział w gminnych obchodach tego Święta.

Andrzej Wałęsa, 2006-11-11 00:14:39

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.