Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2006/2007

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

"Przyjmijcie naukę i stańcie się mądrzy (...), każdy trud przynosi zyski..." (Prz 8,33; 13,23) - taki był temat tegorocznych Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych, które odbyły się w naszej szkole w dniach od 12 do 14 marca.W tym roku skorzystaliśmy z tego, że nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie "Szkoła bez przemocy" i zaprosiliśmy do współpracy naszego szkolnego psychologa, Tomasza Raginię. Plan zajęć w szkole był ściśle związany z naukami w kościele, które prowadził wspaniały rekolekcjonista - ks.Rafał Kucik. Swoimi tak bardzo wymownymi naukami, a czasami bardzo wzruszającymi osobistymi świadectwami potrafił dotrzeć do każdego człowieka (nie tylko młodego). A zajęcia w szkole? Chyba nie były nudne. Uczniowie zapoznali się i wprowadzili w życie "Dekalog ucznia", wykonali plakat pt. "Bóg kontra szatan czyli świat wolny od przemocy kontra swiat zniewolony przemocą". Każdy z nich mógł przez chwilę poczuć jak to jest byc rodzicem i mógł ustalić zasady zachowania dla swoich dzieci. Wychowawcy też czynnie uczestniczyli w tych zajęciach, ponieważ prowadzili bardzo ciekawe i sympatyczne zajęcia w grupie w oparciu o scenariusz, uruchamiające wpływ grupowy wobec zachowań niegodnych pt. "Zmowa dobra kontra zmowa milczenia". NIe zabrakło również odrobiny rozrywki. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę muzyczną rozwiązując quiz. Bardzo poruszająca była prezentacja multimedialna dotykająca istoty grzechu, łamania przykazań Bożych (IV i VIII) oraz piekła i nieba. Myślę, ze najlepszym podsumowaniem tego świętego czasu będzie jedno z wielu świadectw naszych uczniów:"...dzięki tym rekolekcjom moja wiara stałą się mocniejsza, wzbogaciłam się o wiele doświadczeń i nową wiedzę (...) Szczególnie chciałam podziękować ks.Rafałowi za nauki w kościele i jestem przekonana, że przyniosą one dobre owoce".

Małgorzata Haliniak, 2007-03-23 23:00:21

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.