Dziś jest czwartek, 18 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 108 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2006  UKS GimTom   |   Poczta przez WWW

Wieża babel
ISO

Rok szkolny 2006/2007

Klub Fizyków na obserwacjach astronomicznych

Zajęcia Klubu Fizyków odbyły się w tym tygodniu o dość nietypowej godzinie - późnym wieczorem. Z niepokojem spoglądaliśmy w niebo, które akurat w poniedziałek postanowiło się zachmurzyć, na szczęście Księżyc stanął na wysokości zadania i przebił się przez chmury umożliwiając wycelowanie w niego teleskopu. Teleskop należy do Klubu Astronomicznego "Solaris" działającego przy Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika. Klubowiczów z "Solaris" spotykamy rokrocznie na Sympozjach Astronomicznych, tym razem gościli nas na szkolnym boisku gdzie zwykle dokonują obserwacji astronomicznych. Zapoznalismy się z budową i możliwościami ich teleskopu, obejrzeliśmy szczegóły powierzchni Księżyca i spróbowaliśmy podpatrywać gwiazdy.

Serdecznie dziękujemy Marcinowi, Dominikowi i Wojtkowi z "Solaris" za miłe spotkanie.

Hanna Janus, 2007-04-04 15:43:09

Bezpieczeństwo w sieci Internet

Jan Paweł II Wielki na zasze w naszej pamięci. Oddaj mu hołd.