Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

OTWARTA WYSTAWA „od 3 do 14” Katarzyny Majer.


Dnia 11.04.2008 o godz. 18:00 została otwarta wystawa, pt. tytułem ,, od 3 do 14 ” Katarzyny Majer z klasy I i uczennicy naszego gimnazjum. Wystawa ta różni się od wszystkich dotychczasowych prezentacji w Galerii „Bez Ścian”, gdyż jest to retrospektywa aktywności twórczej Katarzyny Majer.

Główną ideą tej wystawy jest zwrócenie uwagi na ważność procesu twórczego, który zachodzi w rozwoju człowieka i wpływa na kształtowanie wrażliwości oraz umiejętności takich jak: zmysł obserwacji, pamięci, uwagi, wyobraźni, koncentracji, wyczucie przestrzeni i wytrwałości w dążeniu do celu oraz co najważniejsze daje poczucie wiary we własne możliwości.

Dowodem tego są prace manualne Kasi ukazujące rozległą i barwną paletę zdolności młodej autorki. Słowa uznania należą się także rodzicom Kasi, którzy wspierali zainteresowania córki przez wszystkie lata. Na uwagę zasługuje fakt archiwizacji prac plastycznych skrzętnie prowadzony przez mamę Kasi. Otwarcie wystawy to ważne wydarzenie nie tylko ze względu na wartości plastyczne, to przede wszystkim czas na lepsze poznawanie siebie nawzajem. Zwłaszcza, że Kasia swoje obowiązki uczennicy realizuje w formie nauczania indywidualnego i nieczęsto ma okazję do rozmowy z rówieśnikami swojej klasy.

Organizatorzy wystaw w Galerii Bez Ścian dziękują wszystkim przybyłym gościom za wyjątkową i wspierającą obecność. Zdajemy sobie sprawę, że w naszym zabieganym świecie trudno bezinteresownie poświęcić czas i swoją uwagę doceniając aktywność młodych ludzi. Dlatego nieoceniona jest obecność Tych, którzy swoją obecnością i zainteresowaniem nadają sens i przyczyniają się do kształtowania wrażliwych postaw artystycznych i społecznych. Dziękujemy!!!

Organizatorzy: uczniowie klasy I a oraz I i z pilotującą projekt Aleksandrą Antoniewicz Kaszczyńską.

Aleksandra Antoniewicz Kaszczyńska, 2008-04-20 13:00:57

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II