Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Rok szkolny 2007/2008

Siatkówka plażowa dziewcząt i chłopców.

W dniach 14 i 15 maja br. na boiskach sportowych naszej szkoły zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego szkół gimnazjalnych kolejno dla dziewcząt i chłopców. W obu kategoriach rozgrywkowych tytuły mistrzowskie pozostały w Gimnazjum im. F. Szołdrskiego.

Zawody zostały rozegrane tzw. "systemem brazylijskim" - do dwóch przegranych meczy. W kategorii dziewcząt wystartowało 5 szkół, które wystawiły po dwa zespoły reprezentacyjne: G. Nowy Tomyśl, G. Zbąszyń, G. Lwówek, G. Opalenica i G. Bolewice. Klasyfikacja końcowa ścisłego finału przedstawia się następująco: I m-ce G. Nowy Tomyśl, zespół nr 1 (Joanna Dura, Paulina Roesler) II m-ce G. Nowy Tomyśl, zespół nr 2 (Justyna Mleczak, Martyna Michałowska) III m-ce G. Zbąszyń, zespół nr 1 (Natalia Weimann, Katarzyna Oszańska) IV m-ce G. Opalenica, zespół nr 2 (Sara Sutkowska, Daria Skuza).

W kategorii chłopców wystartowało 6 szkół, które także wystawiły po dwa zespoły: G. Nowy Tomyśl, G. Bolewice, G. Zbąszyń, G. Chrośnica, G. Lwówek, G. Opalenica. Klasyfikacja końcowa ścisłego finału przedstawia się następująco: I m-ce G. Nowy Tomyśl, zespół nr 2 (Michał Kurcewicz, Marcin Życzkowski) II m-ce G. Zbąszyń, zespół nr 1 (Marcin Szczechowicz, Bartosz Nowak) III m-ce G. Opalenica, zespół nr 1 (Karol Flieger, Tomasz Kupczyk) IV m-ce G. Zbąszyń, zespół nr 2 (Patryk Frasz, Damian Kamski). Zespół nr 1 z G. Nowy Tomyśl w składzie Bartosz Kuczyński i Miłosz Kimstacz nie zakwalifikował się do ścisłego finału.

Z przebiegu obu turniejów warto wyeksponować fakt taki, iż wszystkie mecze rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie umiejętności ogólnych i typowo siatkarskich, gdzie znakomicie łączono elementy techniczne z taktyką gry.

Finał Rejonu Poznań Teren Zachód zostanie, już tradycyjnie, rozegrany na naszych boiskach w dniach 27 maja br. (dziewczęta) i 28 maja br. (chłopcy), co związane jest uznaniowo z bardzo wysoką ofertą jakościową boisk, organizacją i prowadzeniem samych zawodów.

Do tych zawodów przystąpią zgodnie z regulaminem rozgrywek SZS "Wielkopolska" po dwie mistrzowskie reprezentacje z sześciu powiatów: poznańskiego, szamotulskiego, międzychodzkiego, obornickiego, grodziskiego i nowotomyskiego. Dla naszych dziewcząt i chłopców siatkarskie życzenia sukcesów na kolejne etapy rozgrywek.

Izabela Baranowska i Grażyna Życzkowska , 2008-05-16 10:25:36