Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

Kilka dni w bajce czyli wycieczka "Pieniny 2008".


"Wsi spokojna, wsi wesoła, któryż głos twej chwale zdoła..."

Wieś nazywa się Sromowce Wyżne i znajduje się w Pieninach, nad Dunajcem, przy samej granicy ze Słowacją. Jest to jedno z tych miejsc, gdzie zaraz po przyjeździe wydaje się, że już tam byliśmy, a chwilę potem, że mieszkamy tam od zawsze.

Cicho, spokojnie, tylko szum płynącej wody i dżwięk kościelnego dzwonu. Mieszkańcy traktują Cię jak sąsiada a w tle majowe łąki z owcami, potok z pstrągami, wzgórza z zamkami w Niedzicy i Czorsztynie. Dalej łagodne, zielone Pieniny a nad nimi ostre, groźne, zamglone i jeszcze ośnieżone Tatry. Sielanka. Niektóre widoki są bardziej nieprawdopodobnie niż kiczowate obrazy z targowiska.

Dostaliśmy do dyspozycji cały góralski domek z pokoikami do wyboru; jedno, dwu, trzyosobowymi. Każdy z łazienką, telewizorem i balkonikiem. W dużej, stylowej jadalni gospodyni serwowała takie potrawy, że nie widziałem jeszcze tak konsumującej, jakże wybrednej przecież, na codzień, młodzieży. W trakcie całego pobytu nie spotkaliśmy się z ani jedną negatywną reakcją, zwróceniem uwagi itp. Aż trudno uwierzyć. Program wycieczki standardowy - spływ Dunajcem, Niedzica, Trzy Korony, wąwóz Homole, sklepy po słowackiej stronie i w drodze powrotnej Kraków. Wrażeń nie podejmuję się opisać, lepiej popatrzcie na zdjęcia. Po prostu Maj, Pieniny i My. Polecam.

Wycieczka "Pieniny 2008" 12 - 18 V 2008 uczesnicy: uczniowie klas III i II pomysł, kalkulacja i realizacja: Darek Pilz, Mariusz Rychter

Darek Pilz, 2008-05-25 14:47:42

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II