Dziś jest czwartek, 28 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 87 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Rok szkolny 2007/2008

VIII Gimnazjalne Igrzyska Lekkoatletyczne

W dniu 30 maja br. na stadionie OOiS w Nowym Tomyślu przeprowadzono VIII Gimnazjalne Igrzyska LA w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Igrzyska są ostatnim etapem rozgrywkowym dla Gimnazjalnej Ligi Sportowej rozgrywanej o puchar przechodni Dyrektora Gimnazjum dla najbardziej usportowionej klasy w roku szkolnym. Dla przypomnienia GLS to całoroczny cykl rozgrywek międzyklasowych, oddzielnie w klasyfikacji dziewczyn i chłopców, w takich dyscyplinach jak: siatkówka, siatkówka plażowa, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, tenis stołowy, gimnastyka sportowa, aerobik, unihokej, bieg na orientację, Igrzyska LA w konkurencjach: bieg 100m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, sztafeta 4x100m.

Podczas Igrzysk społeczność gimnazjalna w znakomitych nastrojach bawiła się w lekką atletykę i nie tylko. Całą imprezę przygotował i przeprowadził zespół nauczycieli wychowania fizycznego. Konkurencją niespodzianką dla nauczycieli i uczniów było przeciąganie wielotonowych ciągników siodłowych ( 2:1 dla nauczycieli). Organizatorzy igrzysk szczególne podziękowania kierują w stronę Rady Rodziców za ufundowanie medali i dyplomów oraz małej gastronomii dla wszystkich uczniów. Społeczność gimnazjalna w sposób szczególny wyraża swoje podziękowanie dla właścicieli Firmy D-ARKO POLAND "Transport i Spedycja Międzynarodowa" za podstawienie wspomnianych wyżej pojazdów dla przeprowadzenia konkurencji niespodzianki.

Oj działo się, działo się, działo..., a co się działo dalej opowie sesja zdjęciowa.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego, 2008-06-04 11:53:09