Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Rok szkolny 2007/2008

Turniej Tańca Towarzyskiego

16.06.2008r. po raz pierwszy braliśmy udział w turnieju tańca towarzyskiego. Był to III Lwówecki Festiwal Tańca. Nasze Gimnazjum reprezentowały pary taneczne: Ewa Herzog i Marcin Geisler, Ewa Ratajczak i Hubert Kraska, Monika Mielec i Marcin Życzkowski, Paulina Dymkowska i Sebastian Winkler, Adrianna Chojnacka i Wojciech Szablewski. Turniej rozpoczął się polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników, a następnie odbył się pokaz formacji tanecznych. Nasz zespół zatańczył jive'a do piosenki "Only You" za który otrzymał statuetkę i pamiątkowy dyplom.

Pary taneczne w eliminacjach zatańczyły w tańcach standardowych: walc angielski, wiedeński i tango. W tańcach latynoamerykańskich: sambę, rumbę, cha-chę, paso doble i rock and rolla. Jury wyłoniło sześć par finałowych, wśród których znalazły się trzy pary z naszego gimnazjum. Para taneczna Ewa Herzog i Marcin Geisler zajęła pierwsze miejsce. Gratuluję wszystkim parom bardzo udanego i pięknego pokazu.

Grupy taneczne z naszego gimnazjum przez cały rok szkolny uświetniały uroczystości szkolne oraz różne imprezy odbywające się w naszym mieście.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii.

Grażyna Życzkowska, 2008-06-19 15:11:24