Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

Nowa pracownia komputerowa!


Z wielką przyjemnością informuję, że do Naszego Gimnazjum trafiła kolejna nowa pracownia komputerowa w ramach projektu "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKOŁ - edycja 2007" współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny.

W skład pracowni wchodzi 10 nowoczesnych komputerów - uczniowskich stacji roboczych oraz komputer pełniący rolę serwera, a także multimedialny zestaw projekcyjny składający się z projektora oraz notebooka. W pracowni zainstalowano rownież monochromatyczną drukarkę laserową. Serwer wyposażono w oprogramowanie Microsoft Small Business Server 2003 R2, a stacje robocze w system operacyjny MS Windows Vista Business oraz pakiet biurowy MS Office 2007. Ponadto komputery mają zainstalowane oprogramowanie antywirusowe oraz program do kontroli treści internetowych.

W okresie wakacji zostaną przeprowadzone prace mające na celu rozbudowę pracowni do standardu 17 stacji roboczych (16 komputerów uczniowskich i 1 nauczycielski) oraz integrację nowej pracowni z istniejącą infrastrukturą informatyczną szkoły. W pomieszczeniu pracowni zostanie również zamontowana jedna z trzech nowoczesnych interaktywnych tablic multimedialnych zakupionych przez Nasze Gimnazjum.

Już na początku września zostaną przeprowadzone specjalistyczne szkolenia dla opiekunów pracowni, dyrekcji oraz nauczycieli różnych przedmiotów, które pozwolą w sposób efektywny i twórczy wykorzystać potencjał, który wnosi nowa pracownia i sprawnie stosować technologie informacyjne i komunikacyjne zarówno na lekcjach jak i zajęciach pozalekcyjnych.

Myślę, że w dobrze i nowocześnie wyposażonej pracowni komputerowej wszyscy z ochotą i zapałem przystąpią do nauki i tym radośniej powrócą w "szkolne ławy" po zakończeniu wakacji.

Dariusz Stachecki, 2008-07-01 23:04:02

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II