Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

Ćwiczenia przeciwpożarowe


W czwartek 11 października, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pozarnej w Nowym Tomyślu, przeprowadzone zostały ćwiczenia sprawdzające przygotowanie placówki na wypadek zagrożenia pożarowego w obiekcie szkoły.

Zgodnie z ustalonym wspólnie scenariuszem ćwiczeń ogłoszono "zagrożenie pożarem na II piętrze w sali 205, w której założono także pozostanie jednej osoby wymagającej ewakuacji przez jednostkę PSP".

Podczas ćwiczeń przeprowadzono pełną ewakuację wszystkich uczniów i pracowników szkoły, zgodnie z procedurami przyjętymi w instrukcji alarmowej, powiadomiono jednostkę straży pożarnej, która uczestniczyła w akcji odnalezienia i ewakuacji poszkodowanej osoby, a także sprawdzono prawidłowość zachowań osób odpowiedzialnych za nadzór i przebieg opuszczania budynku oraz podjęcie czynności ratowniczych.

Przebieg ćwiczeń nadzorował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu mł. kpt. mgr Dariusz Matczak,a koordynował Starszy Specjalista asp. Marek Andrys zajmujący Samodzielne Stanowisko Pracy ds. Kontrolno - Rozpoznawczych i BHP, którzy po zakończeniu ćwiczeń omówili je przed zgromadzoną młodzieżą i pracownikami szkoły. W ocenie obserwatorów, ćwiczenie wykazało właściwe zachowania i przygotowanie placówki na wypadek zagrożenia pożarowego w obiekcie szkoły.

Andrzej Wałęsa, 2007-10-12 14:00:00

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II