Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

Byliśmy w Berlinie!!!


Dzień 17 października upłynął 43 uczniom z naszego gimnazjum, pani Elżbiecie Różańskiej i pani Elżbiecie Dzierżyńskiej oraz czterem opiekunom, tj. p.Dorocie Zalewskiej, p. Annie Król-Pawelskiej, p. Marlenie Jarczewskiej i mnie Marii Debere pod hasłem ZWIEDZANIE BERLINA!

Pożegnaliśmy na jeden dzień Nowy Tomyśl, mamę, tatę, brata i siostrę jeszcze w nocy, otarliśmy ostatnią łzę i wyruszyliśmy dość znośnym a nawet powiedziałabym autobusem „pierwsza klasa” do stolicy naszych sąsiadów. Oczywiście, jak to często bywa w podróży, zaczęliśmy od przystanków, które miały zapobiec wszelkim niemiłym niespodziankom. Potem to już po pierwszych zakupach sami sobie niektórzy byli winni, że dostawali „pozdrowienia od tasiemca” i nic ich nie interesowało prócz deutsche Toiletten!

Te wpadki jednak nie popsuły nam zabawy i bardzo dużo zwiedziliśmy; właściwie to prawie najważniejsze zabytki w centrum Berlina (w byłej części zachodniej i wschodniej): byliśmy na Reichstagu (po wcześniejszej dokładnej kontroli naszych kieszeni), przechodziliśmy pod Branderburger Tor, szliśmy wzdłuż ulicy Unter den Linden, podziwialiśmy piękny fresk w Kościele NMP, ratusz Rotes Rathaus, resztki muru berlińskiego ze świetnymi graffiti, no i podziwialiśmy świetny zegar wodny w Europa Center oraz wieżę telewizyjną Fernsehturm. Najlepsze zostawiliśmy na koniec, tzn. wizytę w muzeum Deutsches Technikmuseum SPEKTRUM. I tego nie da się opisać – to tylko trzeba zobaczyć! Chyba, że p. Ania Król-Pawelska miałaby coś jeszcze do dodania! Patrz: galeria zdjęć.

Tłumaczenie powyższego tekstu na język niemiecki (tłumacz: Maria Debere): Es war super!!!

Maria Debere, 2007-10-23 15:33:04

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II