Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

Obchody Święta Niepodległości


Wyjątkowo uroczyście i już od czwartku obchodziliśmy 89. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczne listopadowe Święto rozpoczął udział zespołu wokalnego w III Gminnym Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowanym przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne.

Kulminacyjnym dniem obchodów był piątek 9 listopada. Tego dnia ślubowanie złożyli najmłodsi uczniowie Gimnazjum, a wszyscy obejrzeli patriotyczny spektakl zatytułowany "Z Orłem przez wieki".

Dzień rozpoczęliśmy złożeniem przez delegacje wszystkich klas, biało-czerwonych róż pod nowotomyskim pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i podsumowaniem dwóch konkursów: plastycznego, polegającego na przygotowaniu wizerunku polskiego orła jako godła państwowego na przestrzeni dziejów oraz recytatorskiego, popularyzującego znajomość tekstu hymnu szkoły.

Potem uczniowie klas II i III obejrzeli spektakl "Z Orłem przez wieki", podczas którego sceny z historii odzyskania Niepodległości, łącznie z płomienną przemową J. Piłsudskiego na warszawskim dworcu, w wykonaniu kilkudziesięciu wykonawców, urozmaiciły popisy wokalne i taneczne.

Był polonez, polka i jaif, była piosenka "Wojenko, wojenko..." i obrazy z Polski międzywojennej i wojennej. Widowisko przygotowane zostało przez nauczycieli historii, języka polskiego oraz opiekunów zespołów tanecznych i wokalnych.

W samo południe rozpoczęła się uroczystość ślubowania powołanego przez Radę Pedagogiczną nowego pocztu sztandarowego klas II, który tworzą: chorąży Aleksander Bronowicki i asysta: Agata Kowalska i Zuzanna Pośpiech oraz najmłodszych - pierwszoklasistów. Na płycie hali pojawili się reprezentanci wszystkich 10. klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami.

Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem, z czerwoną różą w dłoni, złożyli w imieniu ponad 280. swoich koleżanek i kolegów uroczyste zobowiązanie na sztandar szkoły. Tej ważnej ceremonii towarzyszyli nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, m. in. Rada Rodziców Gimnazjum reprezentowana przez Przewodniczącą Rady A. Nowicką i Skarbnika Rady J. Piosik oraz reprezentujący Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu mjr J. Lotka. Uroczystość ślubowania zakończyło wspólne wykonanie hymnu szkoły oraz złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Patrona Gimnazjum Feliksa Szołdrskiego.

W niedzielę natomiast odbędą się gminne uroczystości Święta Niepodległości, w których weźmie udział poczet sztandarowy i delegacja uczniów, która złoży wiązankę kwiatów ku czci wszystkich pokoleń walczących o niepodległość Polski. Ceremonia rozpocznie się o godz. 11:30 na pl. Niepodległości - gorąco zapraszam do jak naliczniejszej obecności wszystkich gimnazjalistów!


Andrzej Wałęsa, 2007-11-09 20:06:38

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II