Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

Niecodzienne spotkanie


Dnia 12 grudnia 2007 r. o godzinie 17 odbyło się w naszym Gimnazjum niecodzienne spotkanie. Łączyło ono, z pozoru ,niczym nie związane ze sobą światy. Organizatorzy wierzyli jednak, że przybyli na to spotkanie goście znajdą do tych światów swój własny klucz.

Spotkanie rozpoczęło podsumowanie powiatowego konkursu na gwiazdę betlejemską. Świąteczny nastrój tej części podkreślała muzyka Zbigniewa Preisnera i wszechobecne gimnazjalne anioły.

Drugą częścią wtorkowego tryptyku było spotkanie z twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Usłyszeliśmy fragmenty „Wesela” w interpretacji uczniów klas trzecich, które przeplatane były projekcją mistrzowskiej ekranizacji tego utworu w reżyserii Andrzeja Wajdy. Tłem tych artystycznych dokonań były prace plastyczne, których inspirację stanowiła twórczość St. Wyspiańskiego, a wszystko to odbywało się w zaaranżowanej przez organizatorów spotkania bronowickiej chacie.

Tryptyk kończyło spotkanie z twórczością poetycką uczennicy klasy III F Marty Kraczkowskiej. Był to, moim zdaniem, mocny i niezapomniany element tego wieczoru. Tylko 15 lat, a jaka ostrość widzenia świata, ogrom przeżyć i wrażliwość, która została przelana na papier. Na pewno nie jest to twórczość łatwa. Młoda poetka kreuje świat mroczny, obok którego nie można przejść obojętnie.

Renata Orlicka, 2007-12-29 13:05:29

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II