Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

Wieczór Kolęd


16 stycznia 2008r w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu, odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum. Podczas spektaklu, na który zaproszeni zostali m.in. członkowie Koła Emerytów i Rencistów, oprócz tradycyjnego śpiewania kolęd, uczniowie przybliżyli również historię ich powstania. W programie wyrecytowane zostały również utwory poetyckie: Jerzego Liberta „Pasterka”, Jana Kasprowicza „Przy wigilijnym stole” oraz Franciszka Czarnowskiego „Na Wigilię”.

Występ młodych artystów spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Na zakończenie wszyscy z zapartym tchem słuchali historii kolędy, która powstała pewnej grudniowej cichej nocy, wysoko w austriackich Alpach – w wiosce Oberdorf (1818r). Jak nietrudno jest się domyślić, chodzi o kolędę „Stille Nacht” („Cicha Noc”). Została ona później przetłumaczona na około 300 języków. Dziś znana i śpiewana jest na całym świecie. Dla upamiętnienie jej twórców w 1937r w Oberdorfie wystawiono kaplicę, gdzie w każdą Wigilię kolęda ta wykonywana jest w kilkunastu językach. Młodzi artyści naszego gimnazjum wykonali pierwszą zwrotkę tej kolędy w języku angielskim, drugą zwrotkę w języku niemieckim, a trzecią zwrotkę wraz ze zgromadzoną publicznością w języku polskim.

Program przygotowali nauczyciele: Piotr Witczak oraz Regina Jędrzejczak i Dorota Kuźniewska. Pani dyrektor MiPBP- mgr Lucynie Kończal-Gnap, bardzo serdecznie dziękujemy za udostępnienie przystrojonej świątecznie sali, a wszystkim gościom za przybycie. Jednocześnie zapraszamy na kolejne spektakle w wykonaniu młodych artystów.

Arleta Stachowiak, 2008-01-21 14:42:27

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II