Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

Projekt "Pomóż Ziemi! Pomóż sobie" LAUREATEM !


W Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, w dniu 22 lutego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom VIII edycji 2007 roku konkursu "Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich" ogłoszonego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Laureatem głównej nagrody zostało nasze Gimnazjum za projekt "Pomóż Ziemi! Pomóż sobie".

Celem konkursu, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, jest propagowanie wiedzy proekologicznej i prokulturowej oraz zachęcenie środowisk lokalnych do podejmowania wspólnych działań dla ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Nagrody w konkursie ufundował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W konkursie udział wzięły między innymi jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, ośrodki wychowawcze, Domy i Centra Kultury, a nawet parafie woj. wielkopolskiego. W sumie napłynęło 81 projektów z 67 jednostek. Wszystkie projekty podlegały zewnętrznemu audytowi 5. osobowej komisji pod przewodnictwem Jana Mielcarka z Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, który w naszym Gimnazjum odbył się 19 września ubiegłego roku. Na tej podstawie Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Krystyny Pośledniej - członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w dniu 23 12 2007 r. wyłoniła 30 laureatów, którym przyznano nagrody rzeczowe i finansowe /kamery i nagrody finansowe w wysokości 7 tys., 20 tys., 25 tys., i 30 tys. zł/

PROJEKT "POMóż ZIEMI! POMóż SOBIE! przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielki biologii Marlenę Jarczewską, Arletę Kucz, Alicję Mieleszczuk oraz nauczycielki języków obcych: Marię Neubauer – Darską i Dorotę Zalewską został LAUREATEM GłóWNEJ NAGRODY W WYSOKOśCI 30. TYS. Zł. WIELKIE GRATULACJE !

W uroczystości wręczenia nagród w Urzędzie Marszałkowskim uczestniczył Burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, dyrektor Gimnazjum Andrzej Wałęsa i koordynatorka projektu Marlena Jarczewska, którzy odebrali nagrodę z rąk Przewodniczącej Kapituły Konkursu Krystyny Pośledniej.

Szczegóły nagrodzonego projektu opublikowane były już wcześniej na gimnazjalnej stronie www. przy okazji podsumowania jego szkolnego etapu w dniu 5 czerwca 2007 r. w Światowym Dniu Ochrony Środowiska.

Andrzej Wałęsa, 2008-02-23 14:06:41

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II