Dziś jest czwartek, 28 marca 2024 . Od początku roku upłynęło: 87 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Rok szkolny 2007/2008

MONIKA MICHALIK - BRĄZOWA MEDALISTKA MISTRZOSTW EUROPY I ŚWIATA W ZAPASACH GOŚCIŁA W NASZYM GIMNAZJUM.

8 kwietnia nasze Gimnazjum gościło Monikę Michalik - brązową medalistkę Mistrzostw Europy w zapasach, które zakończyły się zaledwie kilka dni temu w Tampere w Finlandii. Towarzyszył jej trener Mieczysław Kuryś – Mistrz Polski z 1992 roku oraz zawodnicy MGLKS „Orlęta” w Trzcielu, gdzie urodziła się mieszka i obecnie trenuje Pani Monika.

Aktualnie najlepsza zawodniczka w Polsce w kategorii 63 kg. Tytuł Mistrzyni Polski zdobyła sześciokrotnie, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy, w tym dwukrotna Mistrzyni Europy, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata. W 2007 roku na Mistrzostwach Świata w Baku wywalczyła brązowy medal i jako pierwsza w historii polska zawodniczka zapasów i jak dotąd jedyna zdobyła kwalifikację olimpijską. Uczniowie Gimnazjum przywitali brązową medalistkę Mistrzostw Europy i Świata kwiatami i brawami na stojąco przy dźwiękach fanfar.

Obejrzeli film o tym, jak pani Monika trenuje i jak w 2005 roku w Warnie została Mistrzynią Europy. Odpowiadała na pytania uczniów i rozdała mnóstwo autografów. Z prezentacji multimedialnej gimnazjaliści mogli dowiedzieć się podstawowych informacji na temat zapasów, a mini konkurs - sprawdził ich wiedzę.

Nagrodą był kalendarz klubowy ze zdjęciami i autografem mistrzyni. Kulminacyjnym punktem spotkania był pokaz sprawności i umiejętności zawodników ze szkółki zapaśniczej. Medalistka razem z zawodnikami demonstrowała chwyty i rzuty zapaśnicze. Pokaz w wykonaniu mistrzyni i jej młodszych kolegów klubowych zachwycił wszystkich.

Jestem pewna, że pani Monice i zapasom przybyło co najmniej 890 kibiców. Uczniowie naszego Gimnazjum życzyli Mistrzyni lauru olimpijskiego, aby w Pekinie biało- czerwona flaga wznosiła się na najwyższy maszt przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Gratulacje i życzenia złożył pan Henryk Helwing - Burmistrz Nowego Tomyśla. Dyrektor Gimnazjum pan Andrzej Wałęsa zaprosił brązową medalistkę, panią Monikę, ponownie do odwiedzenia naszej szkoły po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i podziękował Pani Wiesławie Skoczylas za zorganizowanie spotkania.

Wszyscy trzymamy kciuki !!!!!!!!!!!!!!

więcej zdjęć znajdziecie w galerii

Wiesława Skoczylas, 2008-04-10 08:23:38