Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Forum Dyskusyjne   |  Gimnazjalne Centrum Informacji   | KASSK 2008  |  UKS GimTom   |   Portal Edukacyjny

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Jaką szkołę
wybrać?

Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Nasze klasy
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty

 

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki


Rok szkolny 2007/2008

 

MONIKA MICHALIK - BRĄZOWA MEDALISTKA MISTRZOSTW EUROPY I ŚWIATA W ZAPASACH GOŚCIŁA W NASZYM GIMNAZJUM.


8 kwietnia nasze Gimnazjum gościło Monikę Michalik - brązową medalistkę Mistrzostw Europy w zapasach, które zakończyły się zaledwie kilka dni temu w Tampere w Finlandii. Towarzyszył jej trener Mieczysław Kuryś – Mistrz Polski z 1992 roku oraz zawodnicy MGLKS „Orlęta” w Trzcielu, gdzie urodziła się mieszka i obecnie trenuje Pani Monika.

Aktualnie najlepsza zawodniczka w Polsce w kategorii 63 kg. Tytuł Mistrzyni Polski zdobyła sześciokrotnie, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy, w tym dwukrotna Mistrzyni Europy, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata. W 2007 roku na Mistrzostwach Świata w Baku wywalczyła brązowy medal i jako pierwsza w historii polska zawodniczka zapasów i jak dotąd jedyna zdobyła kwalifikację olimpijską. Uczniowie Gimnazjum przywitali brązową medalistkę Mistrzostw Europy i Świata kwiatami i brawami na stojąco przy dźwiękach fanfar.

Obejrzeli film o tym, jak pani Monika trenuje i jak w 2005 roku w Warnie została Mistrzynią Europy. Odpowiadała na pytania uczniów i rozdała mnóstwo autografów. Z prezentacji multimedialnej gimnazjaliści mogli dowiedzieć się podstawowych informacji na temat zapasów, a mini konkurs - sprawdził ich wiedzę.

Nagrodą był kalendarz klubowy ze zdjęciami i autografem mistrzyni. Kulminacyjnym punktem spotkania był pokaz sprawności i umiejętności zawodników ze szkółki zapaśniczej. Medalistka razem z zawodnikami demonstrowała chwyty i rzuty zapaśnicze. Pokaz w wykonaniu mistrzyni i jej młodszych kolegów klubowych zachwycił wszystkich.

Jestem pewna, że pani Monice i zapasom przybyło co najmniej 890 kibiców. Uczniowie naszego Gimnazjum życzyli Mistrzyni lauru olimpijskiego, aby w Pekinie biało- czerwona flaga wznosiła się na najwyższy maszt przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Gratulacje i życzenia złożył pan Henryk Helwing - Burmistrz Nowego Tomyśla. Dyrektor Gimnazjum pan Andrzej Wałęsa zaprosił brązową medalistkę, panią Monikę, ponownie do odwiedzenia naszej szkoły po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i podziękował Pani Wiesławie Skoczylas za zorganizowanie spotkania.

Wszyscy trzymamy kciuki !!!!!!!!!!!!!!

więcej zdjęć znajdziecie w galerii

Wiesława Skoczylas, 2008-04-10 08:23:38

Wszystkie informacje >>


zobacz wcześniejsze informacje >>
Szkoła Bez Przemocy


Dziennik

Bezpieczeństwo w sieci

 

Jan Paweł II