Prosimy skorzystać z przeglądarki Internet Explorer. W innych strona może nie wyświetlać się prawidłowo.

Wstęp
Archiwum
Aktualności
Komunikaty
Kadra
Oferta edukacyjna
Wieża babel
Regulaminy
Sport
Kluby
Gazetka
Kalendarz
Samorząd
Rada Rodziców
Publikacje edukacyjne
ECDL
Plan lekcji
Galeria zdjęć
Humor
Jaką szkołę
wybrać?
Unia Europejska
Ciekawe strony
ISO

Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki

 
UWAGA!!! Rada Rodziców może zorganizować ciekawe zajęcia dodatkowe np. kółko komputerowe, zajęcia językowe itd. Wiązały by się one z pewną odpłatnością np. 10-15 zł miesięcznie. Chcemy zobaczyć jakie jest zainteresowanie takimi zajęciami. Weź udział w sondzie!!!
20 października 2004r. uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką p. Hanny Janus wzięli udział w III Powiatowym Sympozjum Astronomicznym, które odbyło się w ZSOiP w Nowym Tomyślu. W jury zasiadał dr Naskręcki z Instytutu Astronomii w Poznaniu. Sympozjum zakończyło się spektakularnym sukcesem naszych gimnazjalistów. I miejsce zdobyli Piotr Staręga i Wojciech Kaczmarek z IIIh, II miejsce Dominika Majchrzak i Malwina Karolczyk z IIIc, a laureatkami IV miesca zostały Marta Fogel i Marzena Świętoniowska z IIIg.

19.10.br. w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbył się uroczysty koncert z okazji 26 rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Sątopach. Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców, którzy tańcem, muzyką i poezją różnych kultur wyrazili swój szacunek i uznanie dla dokonań Papieża - Polaka. Usłyszeć mogliśmy ulubioną pieśń Papieża - "Barkę", wspomnienia z pielgrzymek do Polski , fragmenty ważnych homilii i wydarzeń z papieskiej posługi. Koncert obejrzała młodzież  oraz goście: Burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, Przewodnicząca Rady Miejskiej Eleonora Ścieszka i Ksiądz Kanonik Władysław Kasprzak. Koncert przygotowały: Regina Jędrzejczak - nauczycielka Gimnazjum oraz Jolanta Król - nauczycielki SP w Sątopach.

W dniach 13-17 października 2004r. 9 uczniów naszego Gimnazjum wraz ze Zbigniewem Gorzelannym wzięło udział w Festiwalu Badmintona w Fredericia w Danii z udziałem reprezentantów Belgii, Niemiec, Danii, Litwy i Polski. Najlepsze wyniki osiągnęli Wojciech Schreyner i Damian Przybył, którzy wygrali swoje grupy w ich kategorii wiekowej.

11 października 2004 r. odbył się w naszym gimnazjum finał konkursu „Języki świata”. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języków obcych w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków. W konkursie wzięły udział 33 klasy. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji dotyczącej różnych języków z całego świata. Klasy wykazały się wielką pomysłowością i kreatywnością. Mogliśmy zobaczyć pokaz walk wojowników japońskich, usłyszeć powiedzonka wietnamskie, posłuchać chińskiego rapu, itp. Wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie zostały nagrodzone punktami, które będą wliczone do eliminacji „Superklasy”. Najlepsze rezultaty: I miejsce II E – prezentacja o języku hiszpańskim, II miejsce I G – prezentacja o języku fińskim, III miejsce III F – prezentacja o języku francuskim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

W środę 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników obsługi Gimnazjum. W spotkaniu wzięli udział goście min. Burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, Ksiądz kanonik Władysław Kasprzak, inspektor ds. nadzoru nad oświatą Maria Wysocka-Raginia. Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów pod adresem pracowników naszej szkoły. Wręczone zostały również nagrody Dyrektora Gimnazjum. Otrzymali je: R. Andrzejczak, I. Baranowska, M. Dach-Kolanko, Z. Gorzelanny, G.Kaczmarek, R.Kurasińska, E.Łodyga, A.Pawelska, M.Płóciennik, W.Skoczylas, D.Stacheki, I.Szudra, E.Wałęsa, G.Życzkowska oraz pracownicy obsługi: F.Zalewski, M.Brauer, D.Gawron, K.Janecka, M.Juszczak, B.Opala, D.Parniewicz, D.Piechowiak, D.Pupka. Natomiast nagrodę Burmistrza otrzymali: R.Liberkowska, E.M.Piątas oraz dyrektor A.Wałęsa.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim pracownikom naszego Gimnazjum najlepsze życzenia zdrowia, zadowolenia z pracy i wytrwałości w codziennym pedagogicznym trudzie.

UWAGA ! - od piątku 8 października 2004r. rozpoczęło działalność Internetowe Forum Dyskusyjne Gimnazjum w Nowym Tomyślu. Każdy uczeń, nauczyciel i rodzic może wypowiedzieć się, zadać pytanie Dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu lub Radzie Rodziców. Możecie pisać o tym co Was boli, co Was cieszy, co Wam się podoba w naszym Gimnazjum, a co chcielibyście zmienić. Zapraszamy do aktywnego udziału !

Rozpoczął działalność nowy serwis internetowy w naszym Gimnazjum. Dostępny jest on pod adresem centrum.gim-nt.com. Znajdziecie tam wszystkie potrzebne informacje w zakresie funkcjonowania Gimnazjalnego Centrum Informacji. Już wkrótce w Centrum zostanie wdrożony nowoczesny system obsługi księgozbioru i wypożyczalni, do którego będziecie mieli również dostęp przez sieć Internet.

Przez dwa tygodnie -od 14 do 27 09 br. grupa uczniów dotkniętych upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym Gimnazjum w Nowym Tomyślu wraz z nauczycielkami Emilią Wałęsa i Dorotą Parniewicz przebywała na turnusie edukacyjno-rehabilitacyjnym w Sarbinowie Morskim k/Mielna. Uczestnicy przebywali tam wspólnie z grupami rówieśników z Poznania, Wrześni i Zbąszynia w dobrze przygotowanym i wyposażonym Ośrodku Wypoczynkowym "Jagoda". Uczniom zaproponowano zabiegi rehabilitacyjne, gimnastykę korekcyjną, jazdę konną, zajęcia rekreacyjno-sportowe, ale także atrakcyjne wycieczki: do Międzyzdrojów połączoną ze zwiedzaniem Muzeum Figur Woskowych i Kołobrzegu wraz z rejsem statkiem wikingów w morze. Bawili się w miasteczku indiańskim w Zieleniewie, uczestniczyli w pokazie iluzjonistycznym i niemal codziennych dyskotekach. Nie zapomnieli też o zajęciach lekcyjnych. Przygotowali ciekawe prace plastyczne, poznawali elementy nadmorskiego krajobrazu i typowe zajęcia mieszkańców Wybrzeża. Nawiązali pierwsze przyjaźnie i przeżyli sercowe uniesienia. Dla kilkoro z nich był to pierwszy kontakt z morzem i pierwsza szansa spędzenia "wakacji" poza domem. Niezwykle więc zadowoleni powrócili do szkoły i codziennych zajęć. Pobyt w Sarbinowie możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Tomyślu.


Uwaga ! Ukazało się nowe rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzaniu sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. Pełen tekst rozporządzenia publikujemy w dziale "KOMUNIKATY".

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2004/2005 składamy wszystkim najlepsze życzenia zdrowia, siły, optymizmu, wytrwałości oraz samych sukcesów w pracy i jak najlepszych wyników.

W poniedziałek 30 sierpnia 2004r. w Gimnazjum w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste spotkanie władz samorządowych i oświatowych z nauczycielami, którzy uzyskali stopień awansu nauczyciela dyplomowanego.
Do grona nauczycieli dyplomowanych Gimnazjum w Nowym Tomyślu dołączyli: Arleta Kucz, Renata Orlicka, Ewa Maria Piątas, Emilia Wałęsa, Dorota Wiśniewska i Dariusz Stachecki. Nauczyciele przyjęli akty nadania tytułu oraz gratulacje z rąk Burmistrza Nowego Tomyśla Henryka Helwinga, Wizytatora Kuratorium Oświaty Janusza Skoczylasa i Dyrektora Gimnazjum Andrzeja Wałęsy.
W okresie wakacji stopień awansu nauczyciela mianowanego uzyskała Izabela Szudra, a nauczyciela kontraktowego Maria Debere i Aneta Gorgoń - Matera.
Obecnie w nowotomyskim Gimnazjum zatrudnionych jest 15 (21%) nauczycieli dyplomowanych, 37 mianowanych, 13 kontraktowych i 7 stażystów.


Gimnazjum w Nowym Tomyślu Szkołą Miesiąca !
Nasze gimnazjum zwyciężyło w ogólnopolskim czerwcowym rankingu Eduseeka na najlepszą stronę internetową w kategorii gimnazjów i otrzymała prestiżowy tytuł Szkoły Miesiąca.
Tytuł można uzyskać tylko raz w ciągu roku szkolnego. Przyznaje go specjalna komisja konkursowa oceniając witrynę w rozmaitych kategoriach: zawartość merytoryczna, aktualizacja, szata graficzna, optymalizacja, poprawność  językowa itd. Swoją opinię na temat serwisu internetowego przekazują też internauci, którzy mogą oddać swój głos na ulubioną stronę. Jesteśmy dumni z sukcesu, no a tytuł zobowiązuje...


UWAGA !
Rozpoczęcie roku szkolnego 2004/2005 odbędzie się w środę 1 września 2004 o godz. 9:00 na boisku szkolnym. W razie niepogody uroczystość odbędzie się w Hali Widowiskowo - Sportowej. Obowiązuje strój galowy ! 

LISTY PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2004/2005
klasy pierwsze:*.doc *.htm klasy drugie: *.doc *.htm klasy trzecie: *.doc *.htm

We wtorek 1 czerwca 2004  na Stadionie OOiS w Nowym Tomyślu odbyły się kolejne, 4 już Gimnazjalne Igrzyska Lekkoatletyczne naszego Gimnazjum. Przy prawie tysięcznej widowni startowali reprezentacji wszystkich klas.
Przy idealnej pogodzie i lekkim wiaterku rozegrano wiele konkurencji lekkoatletycznych. Atrakcją niewątpliwie był pojedynek zespołów przedmiotowych nauczycieli w przeciąganiu liny oraz "jeździe" na 4-osobowych nartach po bieżni. Było wiele emocji, ale zwyciężali tylko najlepsi. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, nie tylko tym, którzy stanęli na podium. Zobacz wyniki.


W czwartek 27 maja z inicjatywy Teresy Bukowieckiej, Renaty Orlickiej, Ewy Piatas i Dariusza Stacheckiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie promocyjne Młodych Talentów klas trzecich Gimnazjum w Nowym Tomyślu: Hani Czyż, Pawła Hooszkiewicza, Ani Kozłowskiej, Asi Lorenc, Michała Morusia, Lidki Pietruszyńskiej, Michała Płońskiego i Aurelii Sarbak. Spotkanie zatytułowane było "Szukając siebie". Dzięki niemu młodzi artyści mieli okazję po raz pierwszy pokazać przed szeroka publicznością swoją twórczość. Z okazji spotkania w Bibliotece przygotowana została wystawa ich prac, którą można zwiedzać jeszcze do 3 czerwca. Gratulujemy artystom udanego debiutu i życzymy samych sukcesów! Zapraszamy do galerii zdjęć. Poznaj ich bliżej.
27 maja, w czwartek na stadionie w Wolsztynie odbyły się V Powiatowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Wolsztynie. Wzięła w nich udział Sekcja Olimpiad Specjalnych „Elfy” z naszego Gimnazjum pod kierunkiem Emilii Wałęsy, która wywalczyła puchar i 3 złote medale: Damian Kaffler wygrał skok w dal, Justyna Różańska i Krzysztof Chmiel zajęli I miejsca w biegu na 100 m. W zawodach wystartowało ponad 200 uczestników z 16 różnych ośrodków z całej Wielkopolski m.in. z Poznania, Wolsztyna, Śremu, Zbąszynia, Rydzyny, Kórnika i wielu innych. Rozegrano wiele konkurencji lekkoatletycznych, gier zespołowych i konkurencji sprawnościowych.  Gratulujemy!
W piątek 21 maja z inicjatywy dyr. naszego Gimnazjum Andrzeja Wałęsy, odbyła się niezwykle interesująca debata na temat oryginalnych i skutecznych metod stosowanych w szkołach gimnazjalnych, które pozwalają eliminować negatywne zachowania wśród uczniów. Jej uczestnikami były: Gimnazjum Nr 12 w Poznaniu wraz z dyr. Ewą Sochą , Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach wraz z dyr. Teresą Kiełbik, Gimnazjum w Sulęcinie wraz z dyr. Dariuszem Kurkiem, Gimnazjum w Borui Kościelnej oraz gospodarze – Gimnazjum w Nowym Tomyślu Spotkanie stało się okazją do poznania różnych działań, programów profilaktycznych i wychowawczych. Czytaj więcej.
We wtorek 18 maja w naszym Gimnazjum  zakończył się I etap udziału  w programie pn. Szkoła Ucząca Się /SUS/ przygotowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Po rocznej pracy diagności ze Szkoły Podstawowej w Jordanowie Śląskim woj. dolnośląskie – Wioleta Majka-Stangret, Katarzyna Hajdasz i Paweł Filipczak- przedstawili raport z mierzenia jakości pracy Gimnazjum. Raport potwierdził wysoką jakość kształcenia w Gimnazjum w Nowym Tomyślu, w czym zgodni byli wszyscy klienci szkoły. Podkreślali oni, wśród wielu zalet, zróżnicowaną ofertę dydaktyczną, bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Czytaj więcej.
W piątek 14 maja delegacja naszego Gimnazjum brała udział w posiedzeniu Rady Pedagogicznej Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach (7 km od Kalisza), przedstawiając raport z mierzenia jakości pracy szkoły. Raport jest wynikiem współpracy  naszego Gimnazjum z wieloma szkołami w ramach programu SUS (Szkoły Uczące się). Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach jest mniejsze niż nasze - liczy ponad 500 uczniów. Podobny raport będą przedstawiać diagności z Jordanowa Śląskiego na temat naszej szkoły już we wtorek 18 maja.
11 maja w naszym Gimnazjum odbyła się uroczystość z okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Liczni goście mieli okazję podziwiać występy Gimnazjalistów z oddziału integracyjnego oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Tomyślu. Na korytarzu zorganizowana została wystawa wspaniałych prac. Swoimi sympatycznymi występami,  wystawą ich dorobku i pochwały godną postawą dzieci zaprezentowały swoją wyjątkową wrażliwość. Po raz kolejny zademonstrowały swoją szczerość i otwartość, pokazały, że nie są gorsze od innych i  że na sukcesy muszą bardzo ciężko pracować wraz ze swoimi opiekunami. Przyjmijcie nasze gratulacje!
W piątek 7 maja 2004 w Muszli koncertowej Pod Grabem odbył się koncert pod hasłem "Dzień Europy". W koncercie wzięły udział szkoły z terenu gminy Nowy Tomyśl. Wystąpiły szkoły podstawowe i gimnazja. Nie zabrakło też byłych naszych gimnazjalistek w tanecznym show tym razem pod szyldem ZSOiP. Występ naszego Gimnazjum po raz kolejny zrobił furorę. Gdy gimnazjaliści weszli na scenę - liczba widzów dosłownie się potroiła. Autorkami sukcesu były Panie Renaty- Liberkowska i Orlicka, oraz grupa gimnazjalnych artystów, zespołu tanecznego, orkiestry i zespołu wokalnego. Gratulujemy kolejnego spektakularnego sukcesu ! Zapraszamy o galerii zdjęć.
EGZAMINY GIMNAZJALNE
W dniach 5 i 6 maja 2004 uczniowie trzecich klas naszego Gimnazjum przystąpili do  egzaminu gimnazjalnego. Egzamin jest pierwszą poważną próbą sił gimnazjalistów. Jest powszechny i obowiązkowy. Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Przebieg egzaminu w części humanistycznej obserwował wizytator KO w Poznaniu Pan Janusz Skoczylas, część mat.-przyr. Pan Tomasz Zwierzchowski - przedstawiciel Starostwa Powiatowego. Opinie na temat trudności egzaminu są różne. Dla niektórych był łatwiejszy niż próba przeprowadzona 4 miesiące temu, inni uważali, że było trudniej. Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia, "połamania piór" i maksymalnej ilości punktów z obu części.


EUROPO WITAJ NAM! - JESTEŚMY W UNII ! Widowiskowym pokazem sztucznych ogni Nowy Tomyśl uczcił przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Wszystkim Nowotomyślanom - Polakom - Europejczykom życzymy z tej okazji spełnienia wielu nadziei na lepsze jutro, sukcesów i zadowolenia z bycia Polakiem-Europejczykiem. Niech spełnią się Wasze marzenia, niech dzień 1 maja 2004 będzie dla nas wszystkich wielkim początkiem wielkich możliwości i spełnieniem naszych oczekiwań.

Iwona i Marcin Rychły wraz z opiekunkami Marleną Jarczewską i Alicją Mieleszczuk oraz dyrektorem Gimnazjum Andrzejew WałęsąJuż lepiej nie można ! W sobotę 24.04.2004 odbył się w Świebodzinie "finał finałów" Ponadregionalnego Konkursu Przyrodniczego SALAMANDRA. Brało w nim udział 40 uczniów z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Naszą szkołę reprezentowali Iwona i Marcin Rychły. Rodzeństwo okazało się niepokonane! Byli tak dobrzy, że nie potrafiono wyłonić wśród nich zwycięzcy. Zajęli ostatecznie I miejsce ex-equo. Serdecznie gratulujemy niepowtarzalnego sukcesu !

W sobotę 24 kwietnia odbyło się spotkanie integracyjne pracowników Gimnazjum z rodzicami. Podczas spotkania Rada Rodziców przekazała na ręce dyrektora Gimnazjum Andrzeja Wałęsy zestaw do prezentacji multimedialnych. Projektor mulltimedialny wraz z komputerem przenośnym umożliwi wykorzystanie prezentacji podczas lekcji różnych przedmiotów, co z pewnością wpłynie na jakość kształcenia oraz uatrakcyjni lekcje i inne formy działalności szkoły. Jest to kolejny krok do tego, aby nasza szkoła była jeszcze bardziej nowoczesna. Dziękujemy!

Wielki Koncert Charytatywny "Nauczyciele-dzieciom" W czwartek 22 kwietnia o godz. 19:00 w NOK-u odbył się koncert piosenek biesiadnych w wykonaniu nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1 i naszego Gimnazjum oraz burmistrzów Henryka Helwinga i Wojciecha Ruty. Na scenie usłyszeliśmy  m.in. Halinę Lisek, Renatę Orlicką, Emilię Wałęsę, Jana Klimko, Janusza Nawrota, Dariusza Pilza, Macieja Pilza, Mariusza Rychtera i Piotra Witczaka. Cena bilnietu 5 zł - Koncert zorganizowano by udzielić wsparcia finansowego potrzebującym dzieciom - Kindze, Piotrowi i Jakubowi Owczarczakom z Nowego Tomyśla. W galerii zdjęć znajdziesz 116 fotografi. Jest na co popatrzeć ! :-)

W czwartek, 22 kwietnia o godz. 10:00 w naszym Gimnazjum z okazji "Dnia Ziemi" podsumowaliśmy ekologiczny projekt edukacyjny. Wręczone zostały liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach towarzyszących projektowi. Tytuł EKOKLASY 2004 uzyskała klasa II h. Gościliśmy władze samorządowe i powiatowe. Goście wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Sortowali śmieci, układali hasła i uczestniczyli w pikniku ekologicznym. W galerii zdjęć czeka bogaty fotoreportaż. Zapraszamy!

We wtorek, 30 marca odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu "Ja w cyberprzestrzeni". Zwycięzcami zostali: w kategorii szkół podstawowych: I miejsce Monika Wróbel z SP nr 2 z Nowego Tomyśla; II miejsce ex aequo Marta Napierała i Aleksandra Kulak z Zespołu Szkół w Bolewicach. Trzecie miejsce zajął Jakub Bolinger z SP2 w Nowym Tomyślu. Wyróżnienia otrzymali: Marta Paszkowska, Jacek Szofer, Sebastian Winkler z SP2, Patrycja Banach z ZS z Bolewic, Adrianna Ślotała z SP z Lwówka i Ewelina Rosadzińska z SP w Dakowych Mokrych.
Wśród gimnazjalistów I miejsce zdobył Miłosz Rogacz  z Gimnazjum w Nowym Tomyślu, II miejsce Beata Opończewska z Gimnazjum w Lwówku oraz Karolina Łuczak z Gimnazjum w Nowym Tomyślu, trzecie - Beata Świderska z Bolewic. Wyróżnienia: Wiesława Świtała, Patryk Garcon,  Anna Gucia i Agnieszka Dębicka z Nowego Tomyśla oraz Marzena Bok ze Zbąszynia. Zobacz zdjęcia.

29 marca odbyło się I walne zebranie członków UKS "GIMTOM", które zgodnie ze swym statutem wyłoniło 7 osobowy Zarząd Klubu, w skład którego wybrani zostali: Krzysztof Mysiuga - Prezes, Zbigniew Gorzelanny - Wiceprezes, Dariusz Pilz - Skarbnik, Mariusz Rychter - Sekretarz oraz 3 członków: Izabella Michalak, Lidia Herla i Krzysztof Kaczmarek. Do Komisji Rewizyjnej Klubu powołani zostali: Maciej Pilz - Przewodniczący, Wanda Jankowiak i Paweł Oszejko - członkowie. Nowej organizacji życzymy samych udanych przedsięwzięć.

25 marca nasze Gimnazjum zorganizowało WOJEWÓDZKĄ KONFERENCJĘ INFORMATYCZNĄ "EDUKACJA INFORMACYJ- NA W SZKOLE - Komputer w pracy nauczyciela i dyrektora szkoły". Udział wzięli: ProgMan, Microsoft, Komputronik, Polskie Wydawnictwa Profesjonalne, GDATA, Helion, PC Word Komputer, ENTER. Konferencję objął patronatem Wielkopolski Kurator Oświaty (na zdjęciu). Zobacz zdjęcia z imprezy. Przeczytaj opinie uczestników.

W piątek, 19 marca w Gimnazjum w Bolewicach rozegrane zostały Drużynowe Gimnazjalne Mistrzostwa powiatu nowotomyskiego w tenisie stołowym dziewcząt. Przy ping-pongowych stołach stanęło 18 zawodniczek z dziewięciu szkół. Turniej wygrała reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie Agnieszka Biniek i Małgosia Klimek, drugie były Bolewice, a trzecie Gimnazjum w Opalenicy.

W sobotę 13 marca w IV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu rozegrany został finał wojewódzki Konkursu Przyrodniczego "Salamandra", w którym świetnie spisali się Iwona (kl. Id) i Marcin (kl. IIIb) Rychły. W grupie ponad 120 uczestników Iwona zajęła III miejsce, a Marcin VI uzyskując tytuł laureata. Wystartują oni w etapie międzywojewódzkim, który rozegrany zostanie w kwietniu w Świebodzinie. Autorkami sukcesu rodzeństwa Rychłych są M. Jarczewska i A. Mieleszczuk. Gratulujemy!

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi rekrutacji do gimnazjum, zamieszczamy w sekcji "regulaminy" podanie, regulamin przyjęć oraz decyzję Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W piątek 12 marca w Gimnazjum w Borui Kościelnej rozegrano Drużynowe Mistrzostwa powiatu Nowotomyskiego w tenisie stołowym, w którym reprezentacja naszego Gimnazjum w składzie Jacek Komodziński i Dawid Wawrzyniak z klasy IIIe pod opieką Pawła Oszejko uzyskała I miejsce. Gratulacje !

Dzień kobiet w Gimnazjum!
Wszystkim kobietom, kobietkom, dziewczynom i dziewczynkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. To dzięki Wam nasz męski świat jest lepszy i pełniejszy! Życzymy Wam wiele uśmiechu i pogody ducha. Z okazji Waszego święta chłopcy przygotowali koncert na hali sportowej. W galerii zdjęć czeka relacja z tej imprezy.

Sukces naszego Gimnazjum!
W dniu 27 lutego, podczas III Gali Sportu Szkolnego otrzymaliśmy "Złoty Moscar 2003" za zajęcie I miejsca w rywalizacji sportowej szkół gimnazjalnych Powiatu Nowotomyskiego w 2003 roku. Indywidualnie wyróżnienia otrzymali nauczyciele wf Dariusz Pilz, Maciej Pilz i Mariusz Rychter

Spośród 5 uczestników etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który rozegrany został 24 lutego w Szkole Podstawowej w Opalenicy, kwalifikację do III etapu rejonowego konkursu uzyskał Marcin Rychły z kl. III B przygotowany przez Pana Andrzeja Ruciocha. Gratulujemy! Etap rejonowy zostanie przeprowadzony 20 kwietnia.

Sukcesem zakończył się udział Tomasza Szotta (kl 2h) w eliminacjach rejonowych Konkursu Języka Angielskiego, rozegranego w sobotę 21 lutego w Gimnazjum Nr 1 w Wolsztynie. Tomek, uczeń Pani Anny Pawelskiej jako jeden z 3 laureatów uzyskał kwalifikacje do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 8 maja w Gimnazjum Nr 3 w Koninie. Gratulujemy !

Ponad 20 rodziców i nauczycieli wf zgromadziło się 23 lutego w świetlicy Gimnazjum, by powołać Uczniowski Klub Sportowy. Podczas zebrania przyjęto statut UKS i wybrano Komitet Założycielski w składzie: Zbigniew Gorzelanny, Dariusz Pilz - nauczyciele, Krzysztof Mysiuga - rodzic. Komitet zajmie się rejestracją Klubu i zorganizuje I Walne Zebranie.

W piątek 20 lutego, ponad 230 uczniów klas III wraz z wychowawcami bawiło się na "Balu Połowinkowym 2004" w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Zabawa przygotowana przez rodziców i przy najnowszych przebojach muzyki trwała do 24:00. Piękne dziewczęta i eleganccy młodzieńcy bawili się doskonale!

W dniu 17 lutego 2004 w sali 105 A otwarto wystawę starych książek. Zgromadzone druki pochodzą ze zbiorów nauczycieli i uczniów. Na wystawie znalazło się 35 książek XIX – wiecznych, oraz 66 książek sprzed 1939 roku, które podzielono tematycznie: książki religijne, książeczki do nabożeństwa, powieści oraz książki naukowe. Osobny dział stanowią przedwojenne podręczniki. Tło wystawy stanowi „krótka historia druku”, oraz kilka muzealnych eksponatów. Wystawę zorganizowały panie : Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska i Regina Jędrzejczak.

16 lutego 2004 roku przedstawiciele Gimnazjalnego Klubu Biznesu "GimBiz" wraz z opiekunem Dariuszem Stacheckim spotkali się z burmistrzem Nowego Tomyśla Henrykiem Helwingiem. Młodzi biznesmeni poinformowali o swojej działalności, rozmawiali o możliwości rozwoju firm w gminie. Gimnazjaliści otrzymali lekcję przedsiębiorczości od pani Kazimiery Suszki, która wie wszystko o rejestracji działalności gospodarczej. W spotkaniu wzięła też udział pani Marzena Kortus zajmująca się promocją gminy.

12 lutego br. odwiedzili nasze Gimnazjum diagności ze Szkoły Podstawowej w Jordanowie Śląskim (woj. dolnośląskie): Wioleta Majka-Stangret, Katarzyna Hajdasz, Joanna Partyka i Paweł Filipczak, którzy w ramach programu SUS przeprowadzili badania ankietowe jakości pracy szkoły wśród uczniów, rodziców i nauczycieli.

Podsumowano wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego. Najlepsze wyniki za obie części uzyskali: Marcin Pyrski IIIg - 84p., Roman Słociński IIIb - 81p., Agnieszka Czarnecka IIIg - 80p. Wyniki zbiorcze poszczególnych klas i uczniów zobacz w komunikatach.

UWAGA!!! Rusza informatyczno-plastyczny powiatowy konkurs "Ja w cyberprzestrzeni" organizowany przez nasze Gimnazjum. Patronami konkursu jest Radio RMF FM, Tygodnik Lokalny "Nasz Dzień Po Dniu", Centrum GSM. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Mamy kolejnych nauczycieli dyplomowanych!
Dobiegły końca postępowania kwalifikacyjne na stopień nauczyciela dyplomowanego. Wszyscy nauczyciele Gimnazjum, którzy złożyli wnioski w sesji zimowej uzyskali awans. Są to nauczyciele języka polskiego: Danuta Kaczmarek, Anna Przybylska i Grzegorz Piątas oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Izabela Baranowska, Grażyna Życzkowska i Rafał Baranowski. Dołączyli oni do wcześniejszych awansów Andrzeja Wałęsy (2001r.), Wiesławy Skoczylas (2002r.) i Teresy Bukowieckiej (2003r.) Nauczyciele dyplomowani w Gimnazjum stanowią 12,7% ogółu nauczycieli

Rada Rodziców przedstawia informacje w sprawie opłacania składek przez poszczególne klasy. 1 miejsce w rankingu zajmuje klasa 1c, druga jest 3d, a trzecie miejsce należy do 2h. Zobacz jak poszczególne klasy opłacają składki.

Nasze Gimnazjum drugie w Polsce !
Zakończył się konkurs ogłoszony przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw Komandor na logo firmy - miniprzedsiębiorstwa. W listopadzie szkolny konkurs wygrał uczeń klasy Ic Karol Stachecki i od tego momentu jego logo stało się znakiem graficznym Klubu Biznesu "GimBiz". Do ogólnopolskiego finału wybrano 68 prac nadesłanych z gimnazjów z całej Polski. Praca Karola zdobyła uznanie komisji konkursowej i zajęła 2 miejsce! Pełna lista nagród i wyróżnień na stronie fundacji. Organizatorzy postanowili uruchomić dodatkowo internetową edycję konkursu. Internauci mogą wybrać najlepsze logo oddając swój głos na stronie: www.fundacja.komandor.pl/konkurs - zagłosujcie na nasz znak !!! Warto, bo wśród głosujących Fundacja rozlosuje atrakcyjną nagrodę rzeczową.

W dniach 16-18 stycznia odbyło się I szkolenie uczestników programu SUS w Skorzęcinie, w którym uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły: Małgorzata Płóciennik, Grzegorz Piątas, Krzysztof Urbaniak oraz dyrektor Andrzej Wałęsa. Pozdrawiamy uczestników SUS-a z Nowych Skalmierzyc, Jordanowa Śląskiego, Sośni, Stebnicy i Czacza!

6 i 7 stycznia 2004 roku w naszym Gimnazjum odbyła się próba egzaminu gimnazjalnego. Podobnie jak w całej Polsce o godz. 9:00 uczniowie klas trzecich przystąpili do próby najważniejszego dla nich egzaminu. Opinie były podzielone. Dla jednych egzamin był łatwy, inni spodziewali się łatwiejszych zadać. Teraz możecie sami sprawdzić jak wam poszło. Publikujemy arkusze egzaminacyjne części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej wraz z kluczami i schematami odpowiedzi. Wejdź.

UWAGA KONKURS !!!
Rada Pedagogiczna Gimnazjum w Nowym Tomyślu ogłasza konkurs na budowę i prowadzenie internetowej wersji Gimnazjalnej Gazetki Nowotomyskiej - GIGANT. Więcej.

10 grudnia uchwałą Rady Pedagogicznej nasze Gimnazjum zrobiło pierwszy krok w kierunku Klubu SUS, czyli realizować będzie projekt Szkół Uczących Się. Szkoły w SUS starają się aby nauczyciele, uczniowie i rodzice współpracowali ze sobą, by uczniowie wierzyli we własne siły, zdobywali rzetelną wiedzę i ważne umiejętności, by nauczyciele pracowali nad tym, aby coraz lepiej uczyć i wychowywać, by rodzice uczestniczyli w życiu szkoły i wspierali jej działania. Więcej informacji w dziale dydaktyka oraz na stronach www.ceo.org.pl/sus

W czytelni szkolnej zostało uruchomione Gimnazjalne Centrum Informacji. Obecnie jest wyposażone w 3 komputery ze stałym dostępem do internetu i drukarkę. Znajdują się tam też encyklopedie elektroniczne, programy dydaktyczne i multimedialne. Z centrum mogą korzystać wszyscy uczniowie po uzgodnieniu z p. Gucia lub p. Kurasińską. Z myślą o wszystkich, którzy chcą skorzystać z komputera po lekcjach, zostały wydłużone godziny otwarcia biblioteki.

W sekcji KOMUNIKATY został opublikowany pełen wykaz laureatów szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych.

W sekcji KOMUNIKATY został opublikowany kalendarz czynności związanych z klasyfikacją śródroczną uczniów Gimnazjum w roku szkolnym 2003/2004.

13 listopada odbył się szkolny etap Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych pt. "Drzewa i Krzewy Polski" zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra". W naszej szkole brało udział 95 uczniów z klas I, II i III, do etapu okręgowego zakwalifikowało się pięć osób:
     1. Iwona Rychły kl. 1b
     2. Marcin Rychły kl. 3b
     3. Marta Ptaszyk kl. 1b
     4. Stefania Sapór kl. 1b
     5. Anna Gucia kl. 1b

Apel Wielkopolskiego Kuratora Oświaty do społeczności szkolnych na 11 listopada 2003 r.
11 listopada w całej Polsce obchodzone jest Święto Niepodległości - rocznica pierwszego dnia Wolności  po 123 latach niewoli. Czytaj więcej

UWAGA !
Dyrekcja Gimnazjum w Nowym Tomyślu ogłasza przetarg nieograniczony na jednorazową dostawę bonów towarowych. Szczegóły w komunikatach.

UWAGA !
Jesteśmy w trakcie przebudowy naszego serwisu, więc przez jakiś czas nie wszystko będzie działać poprawnie. Za utrudnienia PRZEPRASZAMY. Pojawi się trochę inny układ, będziemy się eksponować w kilku wersjach językowych. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym będą ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. A już dzisiaj proponujemy Wam nowy ciekawy serwis, który przygotowują i prowadzą Wasi koledzy z klasy IIIa. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji i to przedstawionych w językach obcych, których uczycie się w Gimnazjum! Zaczynamy od święta Hallowe'en. Roboczy tytuł serwisu to "Read in English - Lire en Francais - Lesen auf Deutch" - zobaczcie go koniecznie !!!

Dzień Edukacji Narodowej 2003
W poniedziałek 13 październikana Hali Sportowej odbyło się humorystyczne przedstawienie uczniów opowiadające o życiu szkolnym w karykaturze. Sporo emocji dostarczyły rozgrywki sportowe: mecz w piłkę siatkową pomiędzy reprezentacją uczennic i nauczycielek oraz mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami a nauczycielami. Zabawa była SUPER !
W galerii zdjęć jest już świeżutka porcja 63 fotografii z tej imprezy.

Prezydium Rady Rodziców przy Gimnazjum w Nowym Tomyślu na posiedzeniu w poniedziałek 6 października podjęło decyzję o wyborze ubezpieczyciela i wysokości składki ubezpieczeniowej. Wybrana została KORPORACJA BEZPIECZENIOWA FILAR S.A. Suma ubezpieczenia ucznia 10 000,00 zł, składka 29,00 zł rocznie - (wariant rozszerzony) - płatna do 25.10. br. Szczegółowa informacja o warunkach ubezpieczenia.

Nowe Prezydium Rady Rodziców
W środę, 24 września w godzinach późnopopołudniowych odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Rady Rodziców. Podczas tego zebrania w tajnym głosowaniu wybrano nowe Prezydium Rady. Przewodniczącym został Pan Jarosław Zimny, zastępcą Pan Grzegorz Wlekły, sekretarzem Pani Maria Michalewska. Pozostali członkowie Prezydium to: Pani Elżbieta Baranowska, Pan Roman Rożek, Pan Romuald Schrayner i Pan Krzysztof Staręga.
Nowemu Prezydium serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, ciekawych pomysłów oraz wytrwałości w wspieraniu działalności Naszego Gimnazjum.

Biskup w Gimnazjum
W poniedziałek 15 września nasze Gimnazjum odwiedził Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. Powitaliśmy go uroczyście na hali sportowej. Marsz powitalny naszej orkiestry dętej i owacje na stojąco tysiąca gimnazjalistów zrobiły na dostojnym gościu kolosalne wrażenie. "Widziałem wiele szkół, wiele gimnazjów, ale takiej pięknej symboliki i tradycji nie spotkałem nigdzie..." - powiedział Biskup zachwycony wyglądem hali, flagami gimnazjalnymi no i oczywiście naszymi biretami.
Ksiądz Biskup był pod wrażeniem występów orkiestry dętej, chóru i inscenizacji. Po spotkaniu na hali zwiedził szkołę, obejrzał nasze kroniki i dokonał pamiątkowego wpisu. Odbył też kilka luźnych rozmów z młodzieżą na korytarzu szkolnym. Fotografie w galerii. 

NASZE GIMNAZJUM NAJLEPSZE W POWIECIE !
Wyniki egzaminu gimnazjalnego są już znane.
Przedstawiamy Wam wyniki zbiorcze egzaminu gimnazjalnego 2003. W części humanistycznej nasze gimnazjum zajęło I miejsce w powiecie osiągając średni wynik 31,7 p.  Średnia w gminie to 31,6 p., w powiecie: 30,4, w województwie: 31,7, a w okręgu: 31,5p. W części matematyczno-przyrodniczej mamy II miejsce w powiecie ze średnim wynikiem 24,1 p. Średnia gminy  to: 23,9 p. w powiecie 23,5, w województwie 24,7, a w okręgu 24,2p.
Zobacz wyniki poszczególnych klas.
Zobacz najlepsze wyniki indywidualne.

Przedstawiamy listę podręczników do gimnazjum na rok szkolny 2003/2004
Dla klas pierwszych * Dla klas drugich * Dla klas trzecich

wersje w pdf:  ikonka.jpg (752 bytes) dla klas 1 ikonka.jpg (752 bytes) dla klas 2  ikonka.jpg (752 bytes) dla klas 3

Naszą działalność wspierają: