Idea Projektu Ludzkie wędrówki Feliks Szołdrski
jakiego nie znamy
Matematyka
w architekturze
Woda w powiecie
nowotomyskim
Laboratorium
Techniczno-Medialne

 

Idea Programu eSzkoła Wielkopolska

Program eSzkoła Wielkopolska składa się z trzech komponentów: Twórczy Nauczyciel, Twórczy Uczeń oraz Pomoc Techniczna. Idea projektu polega na wyłonieniu ok. 70 szkół wzorcowych w Wielkopolsce, w których realizowane były poszczególne komponenty programu. W naszym Gimnazjum nadzór nad projektem sprawował Dyrektor Andrzej Wałęsa, a jego przebieg koordynował lider projektu - Dariusz Stachecki.

Twórczy nauczyciel realizowany był w naszej szkole w czerwcu 2009 roku. Polegał on na przeszkoleniu 12 nauczycieli do pracy z platformą e-learningową Fronter. W szkoleniu wzięli udział: Izabela Bronczak, Małgorzata Handzewniak, Anna Król-Pawelska, Renata Kurasińska, Marzena Lemańska, Izabella Michalak - Knop, Małgorzata Paszke, Anna Przybylska, Andrzej Rucioch, Jolanta Spychała, Izabela Szudra i Krzysztof Urbaniak. Podczas zajęć nauczyciele poznawali rozmaite metody nauczania, które można realizować za pomocą bogatego zestawu narzędzi dostępnych we Fronterze. W ramach projektu szkoła otrzymała roczną licencję na używanie platformy oraz licencję zapewniającą dostęp do zasobów portalu Nauczyciel.pl

Równolegle z pośród 12 nauczycieli projektowych wyłoniono w szkole pięcioosobowy zespół nauczycieli, który realizował drugi komponent programu - Twórczy Uczeń. W skład zespołu weszli: Renata Kurasińska, Małgorzata Paszke, Izabela Szudra, Dariusz Stachecki i Krzysztof Urbaniak. Każdy nauczyciel prowadził od czerwca do końca października 12 osobowy zespół projektowy złożony z uczniów naszego Gimnazjum. Przedmiotem działań każdego zespołu była praca metodą projektu nad samodzielnie wybranym tematem. Praca ta była wspomagana nowoczesnymi technologiami i odbywała się zarówno w formie spotkań w szkole, poza szkołą oraz w formie zajęć na platformie e-learningowej. Zadaniem każdego zespołu było przygotowanie i przedstawienie projektu, nakręcenie krótkiego filmu dokumentującego jego przebieg oraz wykonanie strony www poświęconej projektowi.

Przeglądając kolejne zakładki na tej stronie, będziecie mogli się zapoznać z każdym z pięciu projektów realizowanym w naszej szkole.