Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Każdy skomplikowany montaż wymaga trzech rąk."

Zajęcia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

26.04.2012 r. uczestniczyliśmy w zajęciach z rzeźby i ceramiki prowadzonych przez mgr Grzegorza Olecha. Uczniowie lepili z gliny ceramicznej rzeźby, których tematem były formy organiczne a inspiracją - zwierzęta i owady. To już kolejny - dziewiąty - rok współpracy naszej szkoły z Pracownią Ceramiki w Architekturze na Wydziale Architektury i Wzornictwa UA w Poznaniu.

Zajęcia przebiegały w sympatycznej atmosferze. Nasi uczniowie tworzyli obok zapracowanych przed sesją studentów, podpatrując ich zmagania z materiałami, takimi jak glina ceramiczna, metal i żywica syntetyczna. Studenci podpowiadali, jak poradzić sobie z wykonaniem rzeźby przeznaczonej do wypału w piecu ceramicznym. Nad całością zajęć czuwał mgr Grzegorz Olech i nauczyciele z naszej szkoły. Następnie zwiedzaliśmy wystawę prac ,,Pedagodzy i studenci UA w Palmiarni Poznańskiej”.

Serdecznie dziękujemy pani prof. zw. Ewie Twarowskiej-Siodzie i mgr Grzegorzowi Olechowi za zorganizowanie tych zajęć.

Ewa Maria Piątas, 2013-05-05 21:59:17