[Gimnazjum w Nowym Tomyślu - Cyfrowa Szkoła]

Udostępnianie technologii

Multimedialna Sala Patrona

Szkolenia dla nauczycieli

Serdecznie witamy w serwisie CYFROWA SZKOŁA.

W ostatnich dniach bardzo dużo mówi się o potrzebie doposażenia szkół w nowoczesny sprzęt. 3 kwietnia Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie „Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych - Cyfrowa szkoła", który ma polegać na rozwijaniu kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno – komunikacyjnych.
Projekt zakłada stosunkowo dużą swobodę w zakupie sprzętu dla szkoły. Oznacza to, że wielu dyrektorów szkół stoi przed dylematem w jaki sposób zorganizować szkolną infrastrukturę, aby zaspokoić oczekiwania resortu, a przede wszystkim aby dzięki wspomaganiu technologią uczyć nowocześniej, atrakcyjniej i skuteczniej.

Cyfrowa szkoła, w naszej opinii, to przede wszystkim dostęp do treści i usług edukacyjnych, do multimediów i platform dostępnych w chmurze. Dla każdego, z każdego miejsca i o każdej porze. Urządzenie jest tylko swoistym interfejsem umożliwiającym skorzystanie z tych zasobów, niezależnym od architektury sprzętowej czy zainstalowanego oprogramowania.

Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu od dawna ma opinię szkoły otwartej na nowe technologie, na innowacyjne i nowatorskie formy kształcenia. Od 15 października 2008r. przyznano nam zaszczytny tytuł INNOWACYJNEJ SZKOŁY. W 2010 roku uzyskaliśmy tytuł PathFinder School. Natomiast w sierpniu 2011 zamieniliśmy go na Mentor School, czyli najwyższą pozycję w ogólnoświatowym programie Partners in Learnig! Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce noszącą tak prestiżowy tytuł. Od września 2011 nasze Gimnazjum znajduje się w gronie 30 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie! Dzięki temu możemy wymieniać się wiedzą i doświadczeniami ze szkołami z całego świata, a nasze rozwiązania są wzorem dla innych. Chcemy też dzielić się nimi z Wami.

Rządowy program Cyfrowa Szkoła wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Bardzo dużo dyrektorów, nauczycieli i przedstawicieli organów prowadzących szkoły pyta nas o radę. W jakim kierunku pójść, jakie etapy wdrażania technologii w szkole należy pokonać? Dlatego na prośbę Kuratorium Oświaty w Poznaniu uruchamiamy serwis Cyfrowa Szkoła, w którym chcemy pokazać, co udało nam się w tej dziedzinie zrobić, w jaki sposób pracujemy wykorzystując technologie informacyjno - komunikacyjne, a jakie zadania stoją jeszcze przed nami.

Mamy nadzieję, że znajdziecie tu Państwo treści i propozycje, które Was zainteresują.