[Gimnazjum w Nowym Tomyślu - Cyfrowa Szkoła]

Udostępnianie technologii

Multimedialna Sala Patrona

Szkolenia dla nauczycieli

Multimedialna sala patrona jest częścią Gimnazjalnego Centrum Informacji. Jest to sala, w której zebraliśmy pamiątki i dokumenty dotyczące naszego patrona - Feliksa Szołdrskiego, który był założycielem Nowego Tomyśla. W sali znajduje się też replika oryginalnego stroju arystokratycznego, w którym mógł chodzić Nasz Patron. Stój został wykonany w trakcie realizacji komponentu Twórczy Uczeń w ramach drugiej edycji projektu eSzkoła Wielkopolska.

Sala wyposażona jest w 36 miejsc, umożliwiając korzystanie z niej przez każdy, nawet najliczniejszy oddział w naszym Gimnazjum. W sali, dzięki tegorocznemu projektowi eSzkoła Moja Wielkopolska, została zainstalowana tablica interaktywna Smart wraz z projektorem i systemem nagłaśniającym. Tablica zastąpiła wcześniej używany ekran projekcyjny dając szerokie możliwości dla wszystkich, którzy nie mogą akurat skorzystać z 15 pozostałych tablic zainstalowanych w klasopracowniach na terenie naszej szkoły.

W multimedialnej sali patrona grupy projektowe mają też do swojej dyspozycji 6 nowoczesnych laptopów i 3 tablety. W sali znajduje się duży telewizor LCD, umożliwiający oglądanie telewizji kablowej, lub projekcję z dowolnych urządzeń wizyjnych będących na wyposażeniu sali. Do tego systemu podłączyliśmy również nowoczesne urządzenie Apple TV, które umożliwia oglądanie materiałów wizyjnych prosto z Internetu lub z serwisu iTunes. Daje też możliwość bezprzewodowego wyświetlania zawartości multimedialnej wprost z komputera lub iPada.