[Gimnazjum w Nowym Tomyślu - Cyfrowa Szkoła]

Udostępnianie technologii

Multimedialna Sala Patrona

Szkolenia dla nauczycieli

Nasza szkoła aktywnie korzysta z usługi Microsoft Live@edu, która daje nam zaawansowane możliwości. Każdy nauczyciel i każdy uczeń otrzymuje identyfikator tzw. Live ID, który odpowiada adresowi jego skrzynki pocztowej. Konto pocztowe ma pojemność 10GB. Rozmiar załącznika nie może przekraczać 25 MB. Z usługi można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej oraz w każdym programie pocztowym obsługującym protokoły POP3 lub IMAP. Jednak najwięcej możliwości uzyskamy w programie Microsoft Outlook.

Dodatkowo każde konto może korzystać z usługi Skydrive, która daje nam dostęp do dysku w chmurze o pojemności 25GB. Rozmiar pojedynczego pliku nie może przekraczać 100 MB. Aby mieć możliwość wysyłania kilku plików jednocześnie należy zainstalować dodatek Silverlight. Skydrive umożliwia także udostępnianie plików nauczycielom i uczniom. Można korzystać z grupowej edycji dokumentów, przy czym nie trzeba mieć wcale zainstalowanego w komputerze pakietu MS Office - Skydrive daje nam dostęp do aplikacji z tego pakietu z poziomu przeglądarki internetowej!

Usługa live@edu" umożliwia nam:

• bezpłatne korzystanie z profesjonalnej poczty opartej o serwer Exchange

• prowadzenie i synchronizowanie kalendarzy

• sprawne zarządzanie szkołą

• wspólną pracę nad dokumentami, nawet w tym samym czasie

• pracę nad projektami

• wymianę plików i udostępnianie prac

• udostępnianie uczniom notatek z lekcji i innych materiałów dydaktycznych

• prowadzenie własnego portfolio

• synchronizację dokumentów z własnym komputerem

• współpracę komputera, z iPadem i telefonem komórkowym

• bezpłatne korzystanie z najnowszych aplikacji dostępnych w chmurze: MS Word, MS Excel, PowerPoint, OneNote