Dziś jest sobota, 20 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 110 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Tranzystor zabezpieczony przez szybko działający bezpiecznik, zabezpieczy go - paląc się w pierwszej kolejności."

Powstanie majowe, czyli "krew pot i łzy"

Powstaliśmy wcześnie rano w maju i pojechaliśmy w teren. Krew szybciej krążyła od wzmożonego wysiłku fizycznego, pot siłą rzeczy lał się z tego samego powodu, tym bardziej, że było bardzo ciepło. Łzy prawdopodobnie ze szczęścia z powodu pokonania własnej słabości. Szczególnie zabójczy okazał się kilkukilometrowy podjazd pod wiatr na wzniesienie pomiędzy Lwówkiem a Chmielinką. Krótko mówiąc: klasa 3J na kolejnej wycieczce rowerowej. Tym razem po miejscach związanych z Powstaniem Wielkopolskim, na trasie Nowy Tomyśl - Lwówek - Nowy Tomyśl. Razem 48 kilometrów.

Po raz kolejny mieliśmy szczęście do ludzi z pasją. Naszym gospodarzem i przewodnikiem był pracownik lwóweckiej biblioteki, pan Szymon Konieczny, pasjonat powstań wielkopolskich (tak- było ich kilka) i histori naszego regionu. Jego bezinteresowne zaangażowanie pozwoliło nam ujrzeć nasze otoczenie w zupełnie innym wymiarze. Po zakończeniu eksploracji historycznej odpoczęliśmy w niezwykłym, pięknym miejscu. Jako druga grupa turystyczna w historii, biwakowaliśmy na terenie, na którym powstanie miejscowe centrum turystyczne. Opowiedziała nam o tym oraz przyjęła nas grilem, sołtys Lipki Wielkiej, pani Katarzyna Luch wraz z małżonkiem. Bardzo miło jest spotykać "ludzi dobrej woli". Serdeczne dzięki. Podziękowania należą się także pomysłodawcom a także głównym współorganizatorom projektu, niezawodnym: Leopoldowi Szumińskiemu i Kamilowi Majerowi z 3J.

Małgorzata Haliniak, Dariusz Pilz, 2013-05-17 13:26:14