Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Rzeczy ulegają zniszczeniu, wprost proporcjonalnie do swej wartości."

Kolejny sukces naszych uczniów.

W tym roku przypadła okrągła, 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Z tej okazji Gimnazjum w Borui Kościelnej zaprosiło do udziału w konkursie wiedzy o powstaniu inne gimnazja z naszego powiatu. Udział zgłosiły 4 gimnazja : z Bukowca, ze Zbąszynia, nasze nowotomyskie gimnazjum oraz gospodarze - Boruja Kościelna. Po wewnątrzszkolnych eliminacjach 3 – osobowe zespoły reprezentujace poszczególne szkoły spotkały się w poniedziałek 3 czerwca 2013 roku w Borui Kościelnej na finałowej rozgrywce. Obejmowała ona trzy rodzaje zadań: odpowiedzi ustne poszczególnych zespołów na pytania wiedzowe dotyczące powstania, zaprezentowanie wcześniej przygotowanej prezentacji multimedialnej o wybranym epizodzie powstańczym oraz prezentację fragmentu wybranego utworu literackiego dotyczacego powstania styczniowego.

Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów : Magdalena Szadkowska z 3j, Dawid Maćkowiak oraz Jakub Ratajczyk z klasy 3e. Po ustnych odpowiedziach na wylosowane pytania przedstawili oni prezentacją na temat tzw. „branki”, która przespieszyła rozpoczęcie powstania, a nastepnie zaprezentowali scenkę będącą fragmentem „Wiernej rzeki” Stefana Żeromskiego. Po podliczeniu punktów okazalo się , że dwa zespoły tj. nasz oraz gospodarzy uzyskały ich taką samą ilość i zachodzi konieczność dogrywki. Sprawę roztrzygnęła dopiero trzecia seria pytań. Zwyciężyło nasze gimnazjum, na miejscu drugim uplasowali się gospodarze. Trzecie miejsce zajęło gimnazjum z Bukowca, a czwarte przypadło uczestnikoom konkursu ze Zbąszynia. Po poczęstunku słodyczami, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiatkowe dyplomy udziału w konkursie, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc nagrody książkowe. Ponadto uczniowie którzy zajęli I i II miejsca otrzymali pamiątkowe monety wydane z okazji rocznicy powstania.

Cieszymy się z tego sukcesu i gratulujemy zwycięzcom, a gospodarzom -Szkole z Borui Kościelnej, zwłaszcza Panu mgr Jackowi Matuli, pomysłodawcy konkursu, bardzo serdecznie dziękujemy za miłą gościnę.

Jan Klimko, 2013-06-06 12:03:12