Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno."

Gimnazjalny Dzień Projektów 2013.

W miniony piątek 7 czerwca br. uczniowie klas drugich zaprezentowali wyniki swojej rocznej pracy nad zespołowymi projektami edukacyjnymi, które są zadaniem obowiązkowym gimnazjalistów, warunkującym ukończenie szkoły. Uczniowie samodzielnie tworzyli zespoły, wybierali tematy projektów i ustalali reguły swojej pracy w porozumieniu z nauczycielem - opiekunem projektu. Powstały w ten sposób bardzo różnorodne, często interdyscyplinarne, potwierdzane badaniami, wywiadami czy samodzielnym zdobywaniem wiadomości, interesujące opracowania, które w Dniu Projektów ich autorzy prezentowali swoim rówieśnikom i zaproszonym gościom. Wykorzystywali do tego swoje umiejętności posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną, dokumentując za pomocą filmów i prezentacji multimedialnych efekty swojej pracy.

Dzień Projektów był też okazją do podsumowania pracy zespołów działających w projekcie "e-Szkoła Wielkopolska - Moja Wielkopolska" realizowany w naszym Gimnazjum od dwóch lat, do którego przystąpiliśmy, przyjmując zaproszenie Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego i Wielkopolskiego Oddziału OFEK w Poznaniu.

Andrzej Wałęsa, 2013-06-14 15:51:22