Dziś jest piątek, 19 kwietnia 2024 . Od początku roku upłynęło: 109 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane."

Dzień Edukacji Narodowej 2012

W przeddzień nauczycielskiego święta, w hali sportowej Gimnazjum odbyła się uroczystość, przygotowana przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Blisko godzinny koncert, podczas którego obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy wokalnych, muzycznych i tanecznych popisów, utwierdził nas w przekonaniu o nieprzeciętnych talentach naszych uczniów – nawet tych najmłodszych z klas pierwszych i szerokim wachlarzu ich zainteresowań i umiejętności artystycznych. Brawo i dziękujemy!

W trakcie uroczystości pracownicy Gimnazjum przyjęli życzenia i kwiaty od Rady Rodziców Gimnazjum, którą reprezentowały Justyna Bronka – przewodnicząca Rady Rodziców i Izabela Szczecińska – sekretarz Rady Rodziców oraz słowa serdeczności przekazane w listach od Europosła Andrzeja Grzyba, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Wielkopolskiej Kurator Oświaty Elżbiety Walkowiak, Burmistrza Nowego Tomyśla Henryka Helwinga i Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Wlekłego oraz Michała Jarosza przewodniczącego Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność”. Bardzo dziękujemy!

Podczas koncertu dyrektor Andrzej Wałęsa podziękował za miniony rok wspólnej pracy i wręczył nagrody Dyrektora Gimnazjum - otrzymali je nauczyciele: Aleksandra Antoniewicz Kaszczyńska, Rafał Baranowski, Krzysztof Hałas, Regina Jędrzejczak, Danuta Kaczmarek, Elżbieta Morkowska, Iwona Olichwier, Maciej Pilz, Anna Przybylska, Wiesława Skoczylas, Jolanta Spychała, Izabela Szudra, Krzysztof Urbaniak, Emilia Wałęsa i Grażyna Życzkowska oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły: Alicja Jenek, Zofia Kubiak, Paweł Lotka, Ewa Patan, Małgorzata Podlas, Agnieszka Rajewska – Czajka, Elżbieta Różańska, Kazimiera Sikora, Elżbieta Sinkiewicz i Franciszek Zalewski. Zgromadzeni na koncercie uczniowie nagrodzili wszystkich wyróżnionych pracowników Gimnazjum wielkimi oklaskami.

Natomiast w Nowotomyskim Ośrodku Kultury 15 października odbyło się spotkanie Władz Samorządowych z przedstawicielami placówek oświatowych Gminy Nowy Tomyśl. Na spotkaniu, w uznaniu wyróżniających osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej, wręczone zostały Nagrody Gminy. Otrzymali je: Andrzej Wałęsa – dyrektor Gimnazjum, Justyna Buczkowska – nauczycielka matematyki i informatyki, Renata Orlicka – nauczycielka fizyki i opiekunka Samorządu Uczniowskiego i Małgorzata Paszke – nauczycielka języka francuskiego i wychowawca świetlicy.

Swoje nagrody przyznał także Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak. W tym roku, na wniosek dyrektora Gimnazjum, nagrody Kuratora odbiorą w dniu 16 października br., podczas wojewódzkiej uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, nauczycielki biologii i wychowania do życia w rodzinie Marlena Jarczewska i Arleta Kucz.

Wszystkim nagrodzonym SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Andrzej Wałęsa, 2012-10-15 12:51:33