Dziś jest wtorek, 17 września 2024 . Od początku roku upłynęło: 260 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki




Finał Globtrotera już za nami.


W poniedziałek, 29 października w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca pierwszy etap projektu eSzkoła Moja Wielkopolska. W uroczystości wzięli udział znakomici goście – pani Joanna Berdzik – Wiceminister Edukacji Narodowej, Elżbieta Walkowiak – Wielkopolski Kurator Oświaty, przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego, Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej, przedstawiciele samorządów lokalnych i 105 szkół biorących udział w projekcie.

Nasze Gimnazjum reprezentowały opiekunki grup projektowych: panie Małgorzata Haliniak, Marzena Lemańska i Katarzyna Rekiel oraz lider projektu wicedyrektor Dariusz Stachecki. Podczas Gali odbyły się prezentacje projektów uczniowskich oraz finał gry edukacyjnej Globtroter – „Poznaj Wielkopolskę”. Przypomnę, że w grze brało udział ponad 3 tysiące uczniów z całej Wielkopolski. Do rozgrywki półfinałowej zakwalifikowało się 3 naszych uczniów. Półfinały, które odbyły się w siedzibie OFEK wyłoniły dziesiątkę finalistów, w której znalazło się aż dwóch uczniów z naszego Gimnazjum: Łukasz Czaplicki i Jakub Ratajczyk z klasy 3e.

Finaliści odpowiadali na pytania stojąc na scenie przy specjalnie dla nich przygotowanych stanowiskach, wyposażonych w tablety, za pomocą których udzielali odpowiedzi. Specjalnie na potrzeby finałów została stworzona specjalna mobilna aplikacja, w której znalazły się pytania wybrane przez radę naukową UAM i dzięki której możliwe były szybkie zestawienia wyników. Uczestnicy mieli 10 sekund na zapoznanie się z pytaniem, a następnie 30 na udzielenie prawidłowej odpowiedzi.
W finałach mogła też sprawdzić się publiczność, która kilka sekund po udzieleniu odpowiedzi przez finalistów widziała na ekranie pytanie i możliwe odpowiedzi. Emocje były niesamowite! Do tego stopnia, że niektórym uczestnikom tak pociły się ręce, że nie byli w stanie prawidłowo wskazać odpowiedzi na tablecie. Pomogły analogowe chusteczki higieniczne :)

Nasi zawodnicy od samego początku radzili sobie doskonale, mimo że nie było rozróżnienia na kategorie wiekowe i gimnazjaliści rywalizowali z licealistami. Liczone były nie tylko punkty, ale i czas udzielenia odpowiedzi. Po każdej serii 5 pytań oglądaliśmy ranking. Po emocjonującym pojedynku na podium wspiął się Jakub Ratajczyk uzyskując fantastyczne trzecie miejsce. Łukasz Czaplicki zajął szóste miejsce. Nagrodą za pierwsze miejsce był laptop, za drugie iPhone, Jakub za trzecie miejsce w nagrodę otrzymał stacjonarną konsolę do gier PSP 3, a Łukasz przenośną konsolę.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Przypomnę, że właśnie startuje druga edycja projektu. Opiekunami grup w tym roku są panie Katarzyna Beyer i Danuta Kaczmarek oraz pan Krzysztof Hałas. Liderem projektu jest pan Dariusz Stachecki. Uczniów klas pierwszych i drugich zachęcam do wzięcia udziału w projekcie i powtórzenia sukcesu swoich starszych kolegów.

Dariusz Stachecki, 2012-11-04 13:01:18

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny



Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy







Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się