Dziś jest poniedziałek, 20 stycznia 2025 . Od początku roku upłynęło: 19 dni.

Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła 

Hasło dla Ciebie: "Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne, albo powoduje tycie."

Aktualności
Archiwum
Ciekawe strony
Cyfrowa szkoła
Dziennik lekcyjny
ECDL
Galeria zdjęć
Gazetka
Gimnazjum Dla Dorosłych
Kadra
Kalendarz
Kluby
Komunikaty
Kontakt
Laureaci
Najlepsi absolwenci
Nasi Partnerzy
Nasz Patron
Nasza oferta
Pasaż sztuki
Plan lekcji
Przedmiotowe SO
Przetargi
Publikacje edukacyjne
Rada Rodziców
Regulaminy
Rekrutacja
Samorząd
UKS GimTom
Unia Europejska
Wstęp
Wyróżnienia i certyfikaty


Projekt witryny i administracja:
Dariusz Stachecki




Technologie mobilne w szkole – edukacja z iPadem


W piątek 7. grudnia odbyła się zorganizowana przez nasze Gimnazjum konferencja „Technologie mobilne w szkole – edukacja z iPadem”. Była to już druga konferencja poświęcona wykorzystaniu mobilnych technologii w pracy szkoły.
W konferencji wzięło udział ponad 150 uczestników i zaproszonych gości. Gościliśmy przedstawicieli Apple Polska z Małgorzatą Szczepanik i Janem Polakiem na czele. Byli obecni przedstawiciele naszych partnerów projektowych – Dorota Wojtuś z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi i Karolina Kot z firmy Cortland. Rangę naszej konferencji dostrzegło Ministerstwo Edukacji Narodowej, które reprezentował Krzysztof Klefas oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu, reprezentowane przez pięciu wizytatorów.
Swoją obecnością zaszczycili nas również Henryk Helwing – Burmistrz Nowego Tomyśla, Tomasz Wlekły - przewodniczący Rady Miejskiej, Barbara Jandy, Justyna Bronka przewodnicząca Rady Rodziców, Agnieszka Borowiecka z Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz wielu przedstawicieli wyższych uczelni, szkół i instytucji oświatowych. Patronat medialny sprawowały "Uczę Nowocześnie - EduFakty" oraz tygodnik "Nasz Dzień po Dniu".

Gości powitali Andrzej Wałęsa i Dariusz Stachecki. Otwarcia już tradycyjnie dokonał burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing tym razem wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Wlekłym. W imieniu MEN głos zabrał Krzysztof Klefas, a w imieniu Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu życzenia organizatorom i uczestnikom złożył Ireneusz Rajman.

Nasze Gimnazjum już drugi rok realizuje projekt „iPad w edukacji”, w którym obecnie bierze udział 75 uczniów i 30 nauczycieli.

Celem konferencji było zapoznanie z ideą mobilności w nauczaniu oraz podzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem, które zdobyliśmy podczas półtorarocznej pracy w ramach projektu.

Plenarną część konferencji rozpoczął Ryszard Stefanowski prezentując paradygmaty cyfryzacji szkół. Następnie Jan Polak przedstawił informacje w jaki sposób wykorzystanie iPada zmieniło edukację na świecie i w Polsce. Janusz Wierzbicki w swoim wykładzie „Mobilna edukacja, czyli jaka?” zastanawiał się nad rolą mobilnej edukacji nie tylko w szkole, ale także poza nią. Jakub Orczyk z firmy vm.pl prezentował elektroniczne podręczniki, które nasi uczniowie od niedawna używają w codziennej pracy na lekcjach
Podczas konferencji odbyło się 5 sesji warsztatowych, po 7 warsztatów w każdej prowadzonych przez trenerów APD oraz nauczycieli naszego Gimnazjum bezpośrednio zaangażowanych w projekt. Wspólnie pokazaliśmy wykorzystanie mobilnych technologii na lekcjach wszystkich przedmiotów począwszy od matematyki, biologii, poprzez muzykę, fizykę, język polski, języki obce, wychowanie fizyczne aż do wykorzystania iPada w pracy pedagogiczno - psychologicznej. Warsztaty miały swoją specyfikę polegającą na tym, że razem z nauczycielami – uczestnikami konferencji pracowali nasi uczniowie, którzy pomagali uczestnikom w obsłudze urządzeń, demonstrowali w jaki sposób pracują na co dzień, a nawet prowadzili niektóre zajęcia. Warsztaty były doskonale przygotowane przez prowadzących nauczycieli. Uczestnicy często podkreślali, że taka forma pracy ma dla nich szczególną wartość, że bezpośredni kontakt z nauczycielami i uczniami pracującymi każdego dnia z wykorzystaniem mobilnych technologii pomaga im poznać specyfikę pracy i podsuwa doskonałe pomysły na ciekawe lekcje i zajęcia.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie i poprowadzenie zajęć zespołowi projektowemu, którego członkami są: Justyna Buczkowska, Marzena Dach-Kolanko, Marlena Jarczewska, Marzena Lemańska, Renata Liberkowska, Angelika Giel, Justyna Napierała, Maria Neubauer-Darska, Renata Orlicka, Grzegorz Piątas, Anna Przybylska, Tomasz Raginia, Andrzej Rucioch, Jolanata Spychała, Katarzyna Szarańska-Buda, Izabela Szudra, Krzysztof Urbaniak, Andrzej Wałęsa, Dorota Wiśniewska, Wioleta Żurawska-Kozłowska, Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska, Lucyna Bernaczyk, Izabela Baranowska, Małgorzata Handzewniak, Renata Kurasińska, Halina Lisek, Danuta Woźniak-Raginia, Dariusz Pilz i Piotr Witczak. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pracowników administracji i obsługi oraz licznej grupy młodzieży. Dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu mogliśmy po raz kolejny poszczycić się przygotowaniem imprezy bardzo wysoko ocenianej przez uczestników i gości.


Dariusz Stachecki, 2012-12-12 19:17:20

Wszystkie informacje >>

dodaj informację >>
zobacz wcześniejsze informacje >>
Dziennik elektroniczny



Gimnazjum w Nowym Tomyślu - nasze filmy







Szkoła Bez Przemocy
Szkoła Ucząca Się