Gimnazjalne Centrum Informacji    |  KASSK   |   Poczta    |    Portal Edukacyjny  |    BIP   |    GIGANT    |    Cyfrowa Szkoła

Hasło dla Ciebie: "Element wybrany losowo z grupy o 99-procentowej wiarygodności, będzie należał do pozostałego 1 procenta."

Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha naszym gościem.

W dniu 27 lutego, podczas całodniowego pobytu w Wielkopolsce i udziale w Kongresie Sportu Powszechnego w Poznaniu minister sportu i turystyki Joanna Mucha, w towarzystwie posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego, przybyła również do Nowego Tomyśla. Najpierw odwiedziła klub sportowy LKS „Budowlani”, a następnie została powitana w naszym Gimnazjum. Podczas spotkania pani Minister mogła obejrzeć wspaniały, widowiskowy trening zawodników Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego powołanego w naszej szkole z początkiem trwającego roku szkolnego, który komentował trener siatkarzy Jarosław Mleczak. Treningowi towarzyszyła muzyczna i artystyczna oprawa, jak na meczach ligowych siatkówki, a na monitorach można było obejrzeć migawki z innych imprez i zawodów, w tym także ostatnie finałowe rozgrywki o tytuł mistrza Wielkopolski WZPS rozegrane w hali sportowej Gimnazjum i zakończone złotymi medalami siatkarzy. Uwagę gości i uczestników spotkania przykuwał interesujący i bogaty sprzęt uzyskany w ramach projektu SOS oraz sposób jego wykorzystania podczas treningów. Zabierając głos podczas wizyty, poseł Jakub Rutnicki podkreślił szczególne zaangażowanie trenera J. Mleczaka i wspierających go Konrada Stachowiaka i Jakuba Skrzypczaka w powodzenie tego przedsięwzięcia. Apelował do pani minister o kontynuacje tego projektu, bowiem praca takiego ośrodka jak nowotomyski najlepiej utwierdza o potrzebie i właściwym angażowaniu środków publicznych. Minister J. Mucha w swojej wypowiedzi pogratulowała zawodnikom i trenerom dotychczasowych osiągnięć, życzyła zapału i wytrwałości w osiąganiu sportowych celów. Na karcie pamiątkowej napisała: Gratuluję osiągnięć i mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła gratulować wam jeszcze większych sukcesów. Zawodnicy SOS podarowali pani minister złoty medal zdobyty w Mistrzostwach Wielkopolski oraz kopię mistrzowskiego dyplomu i zaprosili na finał mistrzostw Polski, który być może w maju rozegrany zostanie w naszym Gimnazjum.

Dziękując za przybycie, a także wiele pozytywnych opinii i ocen o pracy odwiedzanych dzisiaj klubów, podziękowania przekazali dyrektor Gimnazjum Andrzej Wałęsa i Burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, obdarowując panią minister materiałami promocyjnymi o szkole i mieście oraz miniaturą Największego Wiklinowego Kosza Świata.

W trakcie wizyty pani minister w Nowym Tomyślu towarzyszyli jej m. in. starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Tomasz Szulc, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu Tomasz Wlekły, burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński oraz członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej.

Spotkanie zakończyła „sesja fotograficzna” oraz rozdawanie autografów, którym pani minister niezwykle cierpliwie i z uśmiechem, mimo późnej pory, się poddawała.

Relację fotograficzną z tego wydarzenia można obejrzeć m. in. pod adresami:http://gigant.gim-nt.pl/

Andrzej Wałęsa, 2013-02-28 22:43:38